Hıdırellez dilekleri görüntülendi: Dudağa dolgu, Bodrum'da yazlık ev

Hıdırellez dilekleri görüntülendi: Dudağa dolgu, Bodrum'da yazlık ev

Antalya'da yakalanan Hıdırellez dilekleri, Konyaaltı Sahili’nde, deniz dibinde dalgıçlarca görüntülendi. Kağıtlara yazılan '2022 model cip', 'Bodrum'da yazlık konut', 'Dudağıma dolgu, burnuma estetik'

Pandemi sebebiyle 2 yıldır Hıdırellez'i kutlayamayan Antalyalılar, 6 Mayıs sabahı soluğu Konyaaltı Sahili, falezler ve kentin sembollerinden Düden Şelalesi'nde aldı. Baharın habercisi Hıdırellez için dileklerini yazıp, biçim çizenler, gün doğumuyla beraber kağıtlarını Akdeniz'e vazgeçti. Binlerce dilek kağıdı, su üstünde bir vakit kaldıktan sonra battı.

Hıdırellez dilekleri görüntülendi: Dudağa dolgu, Bodrumda yazlık ev

DİLEKLER DENİZİN DİBİNDE

Hıdırellez dilekleri, Antalya 'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ne dalış yapan bir grup dalgıç tarafından görüntülendi. Dileklerin yazıldığı kağıtlara kiminin konut, kiminin araba kiminin ise bebek resmi çizdiği görüldü. Madeni paraların da naylon poşetler içerisinde atılarak yakalanan dilekler arasında acayip isteklerin de olduğu görüldü. Çoğunluğunda borçlarını ödemede basitlik, sağlık ve mutluluk yalvaran kağıtlarda 'Dünyayı içime sine sine dolaşmak istiyorum', 'Yurt dışında yüksek lisans', '2022 model cip', 'Yazlık konut', '60 yataklı huzur konutu', '60 yataklı çocuk sığınma konutu', 'Dudağıma dolgu ve burnum estetikli olsun', 'Bodrum'da yazlık konutum olsun' yazılı dilekler yer aldı. Kağıt ve plastik poşetlerin deniz dibinde lekeliliğe yol açtığı görülürken, dalgıç grubu dipte kırık şişeler ve arızalı elektronik aletlere de tesadüftüklerini söyledi.

Hıdırellez dilekleri görüntülendi: Dudağa dolgu, Bodrumda yazlık ev