Hindistan'da akılalmaz görüntüler... Kurbağaları böyle evlendirdiler

Hindistan'da akılalmaz görüntüler... Kurbağaları böyle evlendirdiler

Tuhaf dini inanışları ve uygulanan dini merasimlerle tanınan Hindistan'da yeniden dünyayı afallamışa çeviren bir olay yaşandı. Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde yağmur yağması için 2 kurbağa evlendirildi.

Hindistan’da yaşanan esrarengiz ananesel ve dini ritüellere bir yenisi daha eklendi. Medyaya yansıyan ve sosyal medyada ses getiren habere göre fazla sıcaklar ve kuraklık için iki kurbağa evlendirildi…

Haber ajansları tarafından videosu servis edilen merasim, bölgede devam eden fazla sıcaklar ve kuraklığın son bulması ve yağmur yağması için tertip edildi.

Merasime katılanlar ritüelin netlikle işe yarayacağını ve sıcaktan kurtulacaklarını iddia ettiler.

Hindistanda akılalmaz görüntüler... Kurbağaları böyle evlendirdiler Merasim asıl konutluluk merasimlerini aratmadı

Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletinin Gorakhpur kentinde bu sene muson yağmurlarının sıradandan az yağması ve kurak havanın da tesiriyle risk çanlarının çalmaya başlamasının tesiriyle millet kurbağa evlendirme merasimi tertip etmeye karar verdi.

Dün, Gorakhpur'daki Kallibari tapınağında tertip edilen merasimde yerel bir teşkilat olan Hindu Mahasangh aboneleri bir düğün merasiminde olması gereken tüm ritüeller yerine getirildi.

İnsanlar "konutluluğa" şahit olmak için merasime akın akın gelerek çok sayıda katılım sağladı.

Hindistanda akılalmaz görüntüler... Kurbağaları böyle evlendirdiler Merasimi reelleştiren adam oldukça ciddi görüntüsüyle alaka topladı

Hindu Mahasangh'dan Ramakant Verma "Tam bölge kuraklık eşi bir gidişatla karşı karşıya. Beş günlük Sawan Hindu takviminde bir ay ayı çoktan geçti, ancak yağmur yok" dedi.

Verma "Geçen hafta Hawan Pujan'ı asıllaştırdık. Şimdi bir çift kurbağanın konutluluğunu organize ettik. Ayinin işe yarayacağını ve bölgede yağmur yağacağını umuyoruz" dedi.

Hindistanda akılalmaz görüntüler... Kurbağaları böyle evlendirdiler Resim Hindistan'da bir başka eyalette tertip edilen kurbağa konutluluk merasiminden... 2019 / AFP

13 Temmuz'da eyaletin Maharajganj bölgesinde bir grup kadın, yağmur yaradanı 'Indra'yı memnun etmek için yerel MLA Jaimangal Kanojiya ve Nagar Palika başkanı Krishna Gopal Jaiswal'ı balçıklı bir küvette nemlendirmişti.

Jaiswal, yaşadığı ritüelden sonra "Kuraklık eşi bir gidişatla karşı karşıya kalan kadınlar, yağmur yaradanını memnun etmek için sadece yüzyıllık ananeyi izlediler" demişti.

*Haberde kullanılan görseller Asian News International'ın Twitter hesabından paylaşılmıştır