Hollywood'a mı gidiyorsun Kate?

Hollywood'a mı gidiyorsun Kate?

İngiliz krallık ailesinin gelini Kate Middleton, 9 Ocak'ta 40 yaşına girdi. Hayatının bu ehemmiyetli dönüm noktası için de tarihe kalacak bir çalışmaya imzalaydı.

YENİ YAŞI İÇİN ÜNLÜ FOTOĞRAFÇIYA POZ VERDİ
Prens William ile konutlu olan üç çocuk annesi Cambridge Düşesi Catherine, ünlülerin resimcisı olarak öğrenilen Paolo Roversi'nin nesneli karşısına geçti ve hayranlarının hiç alışkın olmadığı pozlar verdi. İşte Middleton'ın 40 yaşı için özel olarak verdiği bu pozlar da hayranları arasında yoğun bir kavgaya neden oldu.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

HOLLYWOOD POZU
Kate Middleton'ın, doğum günü pozları içinde en çok konuşulanı, tek omuzlu kırmızı bir elbiseyle nesnel karşısına geçtiği oldu. Çok sevdiği ve gelinliğinde de imzası olan kırmızı Alexander McQueen elbisesi içinde verdiği o poz "Hollywood stili" olarak nitelendirildi. Bazı bireyler bu görüntüyü "bütün bir Hollywood yıldızına yakışır cinsten" diye nitelendirdi. Bu pozu hoşlanmayanlar da "Hollywood" konusunda ötekileriyle hemfikirdi ancak onlara göre Kate o karede "yıldızcık" gibi başka bir deyişle Hollywood'da şöhret arayan bir oyuncu adayı gibi görünüyordu.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

DIANA'NIN TAKILARI DİKKAT ÇEKTİ
Middleton'ın, yeniden Alexander McQueen için Sarah Burton'ın tasarladığı beyaz elbise giydiği poz da çok konuşuldu. Siyah- beyaz bu resimde Kate Middleton'ın parmağındaki konutluluk yüzüğü ile uçuşan saçlarının arasından görünen küpeleri dikkat çekti. Bu takıların her ikisi de Prens William'ın annesi Prenses Diana tarafından kullanılmıştı.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

'GELECEĞİN KRALİÇESİNE UYGUN'
Middleton'ın, basına servis edilen diğer siyah- beyaz pozunda da yeniden beyaz bir elbise giydiği görülüyor. İşte özellikle de bu iki pozda Middleton, hayranları tarafından bütün bir kraliçeye benzetildi. Hatta bu pozların Kate ile William'ın yakında tahtı devralacağının göstergesi olduğunu savunanlar da oldu.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

HAYRANLARI KAVGAYA GİRDİ
Middleton'ın doğum günü pozları bazı hayranlarını hiç mutlu etmedi. Resimler üzerinde çok rötuş yapıldığını savunan bu hayranları "Kate'in suratında bir farklılık var. Kendisi gibi görünmüyor. Belki çekimden evvel estetik yaptırdı belki de dişlerini yeniledi" diye görüş bildirdi. Bazı hayranları da bunların tarihe kalacağını o surattan da Kate'e günümüzün moda kavrayışından uzak "zamansız" bir makyaj uygulandığını savundu. Kate Middleton'ın 74 yaşındaki usta resimci Paolo Roversi tarafından çekilen pozları National Portrait Gallery'de sürekli olarak sergilenecek. Bu arada İngiliz basınında yer alan bazı iddialara göre çekilen 70 kare arasında yer alan yakın tasarı çekim, Kate'in çocukları tarafından seçildi.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

FOTOĞRAFÇIYI DA KENDİSİ SEÇTİ
Middleton'ı görüntüleyen Paolo Roversi, bugüne kadar ünlü Pirelli takvimi olmak üzere bir hayli moda markası için çekimler yaptı. Roversi; Rihanna, Amme Watson, Claire Foy, Kristen Stewart gibi ünlülerle yaptığı çalışmalarla da tanınıyor. Middleton'ın Roversi'yi, resimcilik stilini çok sevdiği için seçtiği de İngiliz basınında yer alan haberler arasında. Middleton'ın bu üç pozunun 2021'in Kasım ayıhda Kew Gardens'ta çekildiği belirtiliyor.

HAYATINDA YENİ BİR YARIYIL BAŞLIYOR 

Aslında birbirlerini uzun süredir tanıyorlardı. Aynı üniversitede okuyan, aynı etraflarda zaman geçiren iki talebeydiler. Sonra aniden aralarındaki ilişkide "bazı farklılıklar" oldu. Çağdaş çağların "beyaz atlı prensi" ile mektebin hoş kız birbirlerine aşık oldular. Uzun süre inişli- çıkışlı, birkaç defa dağılıp barıştıkları bir ilişki başladı aralarında. Bir daha toplanmayacakları düşünülürken de onlar tüm dünyaya nişanlandıklarını açıkladılar. 2011 senesinde sadece ülkelerinde değil tüm dünyada milyonlarca bireyi ekran karşısına kilitleyen bir merasimle evlendiler. Bugün bütün 11 sene geride kaldı konutluluklarında. Aralarına katılan üç çocuklarıyla beraber geniş bir aileye dönüştüler. Şimdi o peri masalındaki genç kız hayatının değişik bir yarıyılına girdi, 30'lu yaşlarını geride vazgeçip artık 40'lı yaşlarına adım attı. 

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

40'LI YAŞLAR BAŞLADI
Evet... Bu öykü herkesin de hipotez edebileceği gibi Büyük Britanya tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William ile eşi Kate Middleton'ın öyküsi. Orta üst sınıftan bir ailenin kızı olarak dünyaya geldikten sonra Prens William ile evlenip Buckingham Sarayı'na gelin giden Kate Middleton ya da bütün ismiyle Catherine Elizabeth Middleton, 9 Ocak'ta 40 yaşına girdi. Yeni yaşını ailesiyle beraber kutlayacak olan Middleton'ın 39 seneyi geride vazgeçen yaşam öyküsünü, eski resimleri eşliğinde bir andıralım.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

AİLENİN İLK ÇOCUĞU
Catherine Elizabeth Middleton, dünyaya gözlerini 9 Ocak 1982'de Reading, Berkshire'da açtı. Michael ve Carole Middleton'ın en büyük çocuğu olan Kate Middleton'ın anne ve babası havacılık sektöründe çalıştı evvel. Michael eski bir uçuş memuru, Carole de eski bir uçuş görevlisiydi. Fakat Kate'in dünyaya gelmesinden beş sene sonra parti malzemeleri batan bir firma kurdular. İşletmenin şu andaki bedelinin, 30 milyon sterlinin üzerinde olduğu belirtiliyor.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

ANNE TARAFI EMEKÇİ SINIFINDAN
Kate Middleton'ın annesi Carole Goldsmith Middleton emekçi sınıfı bir aileden geliyor. Babasının ailesinin ise geçmiş senelerde de krallık ailesiyle bağları vardı. Middleton ailesi, krallık ailesinin kurduğu vakıf fonlarından faydalanarak teşebbüsçülük yaptı.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

İKİ SENE ÜRDÜN'DE YAŞADILAR
Kate'in çocukluğu Berkshire'ın Bucklebury köyünde geçti. 1984 ile 86 arasında British Airways için çalışan ebeveyniyle beraber Ürdün'de yaşadı. 1986'da ailesiyle beraber Berkshire'a dönen Middleton, Berkshire'daki Pangbourne yakınlarındaki özel bir mektep olan St Andrew's School'a kaydetti. Daha sonraki senelerde St Andrew's'ta bir süre yatılı kaldı. Downe House School'da okudu Wiltshire'da ortak eğitim veren bağımsız bir yatılı mektep olan Marlborough College'ın da yatılı öğrencisiydi.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

SPOR KONUSUNDA YETENEKLİYDİ
Middleton spor konusundaki yeteneğini dikkat topluyordu. Talebelik senelerinde kadın çim hokeyi ekibinin kaptanı oldu. Mezuniyetinden sonra bir sene süresince muhtelif programlara katıldı ve seyahat etti. İtalya’da Florence İngiliz Enstitüsü’nde eğitim gördü. Şili'ye giderek Raleigh Uluslararası programına katıldı. Üniversiteden evvelki yaz Southampton Limanı'nda güverte görevlisi olarak çalıştı. Middleton daha sonra İskoçya'nın Fife kentindeki St Andrews Üniversitesi'ne girdi ve sanat tarihi okudu. Sadece sanat tarihine odaklanmadan evvel kısa süre psikoloji eğitimi görmüştü. Eğitimi sırasında yarı zamanlı garson olarak çalıştı. 2005 senesinde Middleton, St Andrews Üniversitesi'nden sanat tarihi alanında yüksek lisans derecesi ile mezun oldu.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

PAZARLAMA VE RESİMCİLİK ALANINDA ÇALIŞTI
Kasım 2006'da Middleton, bir giyim markasında aksesuar alıcısı olarak on iki aylık yarı zamanlı çalışmaya başladı. Aynı sene, UNICEF için para toplamak emeliyle Alistair Morrison'ın "Time to Reflect" kitabının lansmanını kutlamak için bir resim sergisinin küratörlüğünü yaptı. Middleton, 2007 ve 2008'de Naomi's House Hospice'e muhtelif geziler yaptı ve burada çocuklara armağanlar getirdi. 2008'de, mekteplerde ruh sağlığını iyileştiren bir kuruluş olan Place2Be için para toplayan 80'ler temalı bir tekerlekli disko bağış toplama faalliği tertip etti. Middleton ayrıca Ocak 2011'e kadar aile firmasında fihrist tasarımı ve imali, pazarlama ve resimcilik alanlarında çalıştı.

Firmada çalışırken, işletmenin ufak çocuklar için ufak markasını kurdu ve ölümcül hasta gençlere dayanak eden ve hasta çocuklar için parti malzemeleri sağlayan Starlight Çocuk Vakfı ile çalışmaya başladı.Middleton ayrıca hayır müesseseyi için para toplayan Boodles Boks Balosu'nun koordinasyonuna da destekçi oldu. Evlenmeden evvel, Middleton, Londra'nın Chelsea kentindeki ebeveynlerinin sahip olduğu bir dairede kız kardeşiyle beraber yaşıyordu.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

O ELBİSE DE ÜNLÜ OLDU
Middleton'ın hayatını değiştiren vaka ise Prens William ile tanışması oldu. 2001 senesinde, St Andrews Üniversitesi'ndeki St Salvator's Hall'da talebeyken Prens William ile tanıştı. Bundan bir sene sonra ise ikisinin de mukadderatını değiştiren vaka alana geldi. 2002'de üniversitede tertip edilen hayır emelli bir defilede bu transparan elbiseyle podyuma çıktı ve işte o anda William'ı da "kalbinden" vurdu. O ilbesi çiftin evlendiği 2011 senesinde bir müzayedede satışa çıktı ve 65 bin pounda satıldı.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

AYNI KONUTTA YAŞADILAR
Fakat çiftin flört etmeye başlaması 2003 senesini buldu. Romantik ilişkilerinin ikinci senesinde Kate ve William, diğer iki dostuyla bir daire paylaştı. 2003'ten 2005'e kadar ikisi de iki oda dostuyla Strathtyrum malikanesindeki Balgove House'da yaşıyorlardı.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

İLİŞKİLERİNİ UZUN SÜRE SESSİZCE SÜRDÜRDÜLER
Kate ile William ilişkilerini çok uzun süre gözlerden uzak tutsa da sonunu tutuldular. Ve o andan sonra da basın peşlerini hiç vazgeçmedi.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

KAYAK TATİLİNDE 'YAKALANDILAR'
Prens William, 2000'lerin başında üniversitede tanıştığı Kate Middleton ile romantik bir ilişki yaşamaya başladığında bu vaziyeti bir seneye yakın bir süre gözlerden uzak bir biçimde sürdürdü. Aslında bu onun gibi biri için büyük bir zaferdi. Ama sonra Middleton ile beraber gittiği İsviçre tatilinde genç aşıklar yan yana görüntülendi. Göz önünde olmaya doğduğundan beri alışkın olan William için pek bir şey değişmese de Kate Middleton için özel hayat diye bir şey kalmadı.

Kate ile William'ın, 2005'te Kloster, İsviçre'de yaptıkları kayak tatili sırasında çekilen o resimleri, özellikle de Middleton ailesi için 2011'deki düğüne kadar süren bir cins kabusun da başlangıcı oldu. Özellikle de magazin basını, "mavi kanlı" olmayan Kate Middleton'ı sözcüğün bütün anlamıyla "didik didik" etti uzun bir süre. Sokakta yürüyemez hale geldiği zamanlar oldu. Gece dolaşmalarında "ters açılardan" çekilen resimleri sayfa sayfa yayınlandı.

  

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

TELEFON MESAJLARI DAHİ ELE GEÇİRİLDİ
William ile Kate'in ilk beraber çekilen resimlerinde bazı tabloid gazetelerin kullandığı "Sonunda... Wills bir kız buldu" ifadesi dahi basının Middleton'a ilk yarıyıldaki yaklaşımını gözler önüne seriyordu. Elbette bunun gerisi de geldi. Daha sonra kapanan News of the World gazetesi tarafından cep telefonu bütün 155 defa siber saldırıya uğradı. Hem kendisinin hem de kardeşi Pippa'nınbu ilişki sayesinde sınıf sıçramaya çalıştığı ileri sürüldü.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

'KRALİÇE ONAYLAMIYOR'  İDDİALARI
Gençlik senelerinde her akranı gibi gece dolaşmalarını seviyordu Middleton. Bazen William ile bazen de kız kardeşi ve dostlarıyla gece kulüplerine gidiyordu. İşte o yarıyılda onun gittiği kulüplerin kapısında bekleyen paparazziler tarafından vasıtaya binerken ya da taşıttan inerken vücudunun detaylarını sergileyecek açılardan resimleri çekiliyordu Middleton'ın. Bu resimler magazin basınında "Kraliçe William'ın ilişkisini asla onaylamıyor" iddialarıyla beraber yer alıyordu.

Magazin basını sadece Kate Middleton ile değil ailesiyle de ilgilenmeye başladı süreç içinde. Ailenin sorunlu azaları arandı ve elbette birkaç birey de bulundu. Bunlardan biri de Middleton'ın dayısı Gary Goldsmith oldu. Varlıklı bir iş insanı olan Goldsmith'in ismi karısına şiddet uygulamak ve uyuşturucu satmak da dahil bir hayli olumsuz haberle gündeme geldi. Her ne kadar basın evlendikten sonra Middleton'a daha ılımlı davransa da dayısı hala zaman zaman bu cins olumsuz haberlerle gazete sayfalarında yer alıyor. 

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

'BİR PRENSLE EVLENMESİ İÇİN'
Kate Middleton ile Prens William'ın ilişkisi ilk ortaya çıktığı yarıyılda annesi Carole'ın kızını "bir prensle evlenmesi için" yönlendirdiği iddiaları da basında yer aldı. Hatta Middleton'ın okuduğu üniversiteyi değiştirip William'ın eğitim gördüğü St Andrews Üniversitesi'ne gitmesi de bu tasarının bir parçası olarak açıklandı.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

SENELERCE KONUTLULUK ÖNERİYİ GELMEDİ
Kate Middleton'ın Prens ile ilişkisi ilerlemesine karşın bir cinsli konutluluk öneriyi almaması sebebiyle basın ona Waity Katie Bekleyen Kate ismini taktı. Hatta Middleton bir yarıyıl gazete haberlerinde bu isimle anıldı sürekli. Bazı yazarlar ve yorumcular Kate'in hala neden evlenme öneriyi almadığını masaya yatıran ve araştıran yazılar kaleme aldı. 2010 senesinde, nişanlarının bülten edilmesinden kısa bir süre evvel bir magazin gazetesi "Kate partilere katılmayı vazgeçti, eğitimini bitirdi, neden hala evlenme öneriyi almıyor?" diye merak edip bu mevzuyu ele alan bir yazı dahi yazdı.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

SONUNDA NİŞAN DUYURULDU
Sonunda 16 Kasım 2010'da Prens William ile Kate Middleton'ın nişanlandığı resmi olarak duyuruldu. İşte o noktadan sonra da Prens'in, basının sert tutumlarına karşı temkin almak için bazı teşebbüslerde bulunduğu haberleri yer almaya başladı. William'ın, bir paparazzi takibi sırasında geçirdiği kaza sonucu can veren annesi Diana'nın yaşadıklarından gelecekteki karısını gözetmek istediği iddiaları dağıldı. Bir Hayli şahsa göre Prens bu mevzuda hiç de haksız değildi.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

O YÜZÜK YILLAR SONRA ORTAYA ÇIKTI
Kate Middleton ile Prens William'ın nişanının açıklanması dünyada büyük bir coşku yarattı. Bunun sebeplerinden biri de taktığı nişan yüzüğüydü. Başka Bir Deyişle bir zamanlar William'ın annesi Diana'nın, Prens Charles ile evlenirken taktığı 12 karatlık elmaslarla süslü safir yüzük. Bu yüzük hakkında muhtelif iddialar da gezdi ortalıkta.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

SENELERCE DIANA PARMAĞINDA TAŞIDI
Diana'nın yüzüğüyle alakalı iddialara gelirsek.. Middleton'ın parmağından şu ana kadar zoraki kaldığı sadece birkaç defa çıkardığı o gösterişli yüzüğün aslında Meghan Markle'a ait olması gerekiyordu. Neden mi? Diana'nın vefatından sonra iki kardeş William ve Harry onun kıymetli anılarını aralarında paylaştırdı. Buckingham Sarayı'nda uzun süre çalışan görevli Paul Burrell'a göre William, annesinin kullandığı ünlü bir markaya ait kıymetli bir saati seçti. Harry de babası tarafından annesine verilen bu kıymetli nişan yüzüğünü. İki kardeş senelerce bu kıymetli anıları sakladı. William, uzun süredir beraber olduğu Kate Middleton'a evlenme öneri edeceğini açıkladığı zaman Harry ona bir jest yaptı.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

HARRY ÖNERDİ
Harry, William'a, Middleton'ı kast ederek "Annemin yüzüğü ona uygun olmaz mı?" diye sordu. William da bunu kabul etti ve iki kardeş annelerinden kalan anıları değiştirdi. William, safir yüzüğü aldı, Harry de kıymetli kol saatini. İşte iki kardeş arasındaki bu değiş- tokuş sebebiyle Diana'nın gösterişli yüzüğü artık Kate Middleton'ın parmağını süslüyor.

 

Prens William ve artık Cambridge Düşesi unvanını taşıyan Kate Middleton, 2011 senesinde evlendi. Düğünlerini tam dünya izledi. Orta sınıf bir ailenin kızı olan Middleton, zati geçmişte de sporla uğraştığı için formunu koruma konusunda deneyimliydi. Ama resmi olarak krallık ailesine girmeden evvel bir hazırlık sürecinden geçti. Bu şansta yaptığı ilk şey de kilo vermek oldu. Zati ince bir yapısı olan Middleton azıcık daha zayıfladı. Evlendikten sonra da giyim stili tamamen değişti. Hala zaman zaman bir giydiğini birkaç defa giyse de çok ünlü olmayan tasarımcıların giysileriyle görüntülense de gardrobu konusunda daha dikkatli davranıyor. Seçimlerini daha dikkatli yapıyor.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

BASININ TAVRI DEĞİŞTİ
Nişan duyurulduktan sonra basının tavrında da besbelli bir farklılık oldu. Bir yarıyıl nesnel ve kameralarla peşine düşüp nefes aldırmadıkları, ailesiyle ve kendisiyle alakalı "didiklenmedik" nokta vazgeçmedikleri Middleton hakkında "Kate ve William, krallık ailesine yeni ve taze bir soluk getirecek" stili yorumlar kapsayan yazılar basında boy göstermeye başladı.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

MİLYONLAR BU DÜĞÜNÜ İZLEDİ
Çift, 2011 senesinde tüm dünyanın izlediği bir merasimle evlendi. Bu düğünün böylesine alaka çekmesinin ehemmiyetli sebeplerinden biri Prens'in başka bir deyişle tahtın iki numaralı varisinin kendisi gibi "mavi kanlı" biriyle değil ulustan bir kızla evlenmesiydi. Uzun süre çalkantılı bir ilişki yaşayan çift sonunda "muradına" ermişti. Bu surattan bu konutluluk o süreçte "Külkedisi masalı" olarak anıldı. Fakat Middleton'ın "basından sürüklediği" bu düğünle sona ermedi.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

BİR CİNSLİ RAHAT BIRAKMADILAR
Düğünden bir sene sonra Prens William ile Kate Middleton, çıktıkları Fransa tatilinde de paparazzilerin takibinde kaldı. Bir dostlarının yazlık malikanesinin balkonunda kocasıyla üstsüz bir biçimde güneşlenen Middleton, Closer mecmuasi tarafından görüntülendi. Ama bunun değeri ağır oldu. Dava açıldı ve mecmua, özel hayatın saklılığını ihlal ettiği için 45 Bin Euro para cezası aldı. Kate'i üstsüz görüntüleyen paparazziler Cyril Moreau ve Dominique Jacoviedes'e de 10'ar bin Euro para cezası verildi.

Prens William evvel eşinin üstsüz resimlerinin yayınlanmasının “şoke edici” olduğunu ifade ederken, bunu annesi Lady Diana’nın yaşadıklarına eş bir taciz olarak gördüğünü belirtti. Lady Diana 1997 senesinde, Paris’te sevgilisi ile beraber olduğu taşıtın paparazziler tarafından kovalanması sonucu yaşanan trafik kazasında yaşamını yitirmişti.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

ETEKLERİ RÜZGARDA UÇUŞUNCA...
Evliliğin ardından Kate Middleton bu defa giysileriyle gündeme gelmeye başladı. Ama olumsuz bir biçimde. Konutluluğunun ilk senelerinde yurt içi ve yurt dışı gezilerinde giydiği elbiseler suratından magazin basınının manşetlerine çıktı Middleton. Bunun sebebi de uçuşan etekleriydi. Sonunda basında yer alan haberlere göre hadiseye Kraliçe el koydu ve Middleton'ın elbiseleri daha korunaklı hale getirildi. Fakat bu kere de Middleton'ın "demode" ve "yaşından büyük" giyindiği haberleri basında çıkmaya başladı.

Hollywooda mı gidiyorsun Kate

ÜÇ ÇOCUKLARI OLDU
Çok da uzak olmayan bir gelecekte Britanya tahtına geçmeye hazırlanan Kate ile Wililam'ın, 8 yaşında George, 6 yaşında Charlotte ve 3 yaşında Louis isminde üç tane çocukları bulunuyor.  

Hollywooda mı gidiyorsun Kate