Hull City'yi satın alan Acun Ilıcalı'dan ilk röportaj! 'Hedefimiz Premier Lig, Leicester gibi olmak...'

Hull City'yi satın alan Acun Ilıcalı'dan ilk röportaj! 'Hedefimiz Premier Lig, Leicester gibi olmak...'

İngiltere Championship takımı Hull City'yi satın alan Acun Ilıcalı, İngiliz medyasına ilk geniş görüşmesini verdi. Ilıcalı, kulüp niyetlerinden özel yaşamına ve kariyer yükselişine kadar her mevzuda

Hull City'yi 30 milyon pound karşılığında satın alan Acun Ilıcalı, İngiltere'deki ilk geniş görüşmesini DailyMail'den David Coverdale'e verdi.

Beynelmilel turnuvalarda İngiltere'yi desteklediğini söyleyerek lafa başlayan Acun Ilıcalı'nın açıklamaları şu biçimde:

"1990 Dünya Kupası'nda İngiltere'nin zaferini çok iyi andırıyorum. Gascoigne ve Lineker'li kadro... O dönemki marşı dahi ezbere öğreniyorum."

"İngiliz futboluna her zaman ayrı bir sevgim oldu. Bir ekip sahibi olmak benim hayalimdi. Parasal olanağım oluşunca İngiltere'den ekip almaya karar verdim. İngiliz futbolunun damarlarımdaki kana karışmasını istiyordum."

"HULL'DA DA, İSTANBUL'DAKİ BOĞAZ KÖPRÜSÜ GİBİ BİR KÖPRÜ VAR"

"Uzun bir zaman kulüp baktım. Hangisi bana daha uygun olur, satın alma olanağım olabilir mi diyerek... 5 kulübü inceledim. Hull City'yi Premier Lig zamanlarını öğreniyordum. Gidip şehri ve kulübü görmek istedim. İlk olarak Haziran 2021'de gittim. İndiğim ilk andan itibaren kendimi çok iyi hissettim. Stadyumu ve insanları çok beğendim. Şehre karşı da büyük bir sevgi oluştu içimde. Hull'da da İstanbul'daki Boğaz Köprüsü gibi Humber Köprüsü var. Bu da mukadderatın bir başka işareti bence. Şehri ve kulübü dolaştıktan sonra yanımdaki kardeşime döndüm ve dedim ki; "İşte bu benim şehrim ve benim ekibim."

"KARİYERİM SÜRESİNCE HİÇ GALİBİYETSİZ OLMADIM"

Kariyerim süresince hiç galibiyetsiz olmadım. Her sene bir evvelkinden daha iyi geçti. Hollywood'un en ünlü yıldızlarını Türkiye'deki programımda davetli ettim. Hull'daki hoş insanları mutlu etmek yeni amacım.

"BİR SONRAKİ LEICESTER CITY OLMAYA İSMEYİZ"

Zaferin bir senede geleceğini söyleyemem ama gelecek sezondan itibaren yüksek bir konsantrasyonla Premier Lig'e yükseleceğimizi düşünüyorum. İlk niyetimiz bu. Premier Lig'e çıkarsak düşmeye aday ekiplerden olmayacağız. Emelimiz ilk 6'ya oynamak olacak. Hull City'nin Leicester City'den yetersiz bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Leicester'ın geçtiğimiz senelerdeki performansını takdir ediyorum. Bir sonraki Leicester City olmaya ismeyiz. Hull City olarak kupalar kazanma potansiyeline sahibiz.

Hull Cityyi satın alan Acun Ilıcalıdan ilk röportaj Hedefimiz Premier Lig, Leicester gibi olmak...

"DEVRİM KALİTESİNDE BİR PROJEM VAR..."

Buraya para kazanmak için gelmedim. Tasarılarımda 'Ne kadar kazanırım' diye bir şey yok. Premier Lig'e çıkmak için en pahalı değil ama en doğru transferleri yapacağız. Taraftarlar da Premier Lig'e geri dönmek istiyorsa hep beraber çalışacağız. Taraftarlar kulübün ehemmiyetli bir parçası. Taraftarları da oyuna dahil edecek, futbol tarihinde misali görülmemiş bir devrimin hayalini kuruyorum. Bu tasarıyı şimdilik gizli yakalamak isterim.

"HULL CITY TARAFTARLARI İLE TÜRKİYE ARASINDA BAĞ KURACAĞIZ"

Hull City taraftarlarının hoş ülkemde, Türkiye'de tatil yapabilecekleri tasarılar yapıyoruz. Türkiye'deki insanlar futbol hastası, İngiltere futbolunu da çok hoşlanıyorlar. Benim satın almam sonrasında Hull City'ye de büyük bir alaka oluşmuş gidişatta. Bunlar daha başlangıç. İleride torunlarımıza Hull City ile Türkler arasındaki bu bağı şerefle anlatacağız.

"YAŞAMIMDAN 2-3 SEZONLUK DİZİ ÇIKAR"

Milyonda bir yaşanacak cinsten bir yaşamım oldu. 20 yaşında evlendim, 21 yaşında baba oldum. 22 yaşında annemi ve babamı trafik kazasında kaybettim, o otomobilde kızım da vardı ama 15 kırıkla kurtuldu. 23 yaşında motosiklet kazası geçirdim, yanımdaki dostum yaşamını kaybetti. 24 yaşında iflas ettim ve işsiz kaldım. Tüm bunlara karşın yaşama karşı asla negatif olmadım.

Daha sonra bir gün bir TV kanalının önünden geçerken spor müdürü beni çağırdı ve muhabir olmak isteyip istemediğimi sordu. İçimden; "Para vererek gittiğim stadyumlara parasız gireceğim" diye düşündüm ve kabul ettim.

Yaşamımdan reyting rekorları kırabilecek 2-3 sezonluk dizi çıkar. Üç konutluluk yaşadım, 4 kızım var. ÖZel yaşamımın alaka çekici olmasından dolayı 10 yıldır Türkiye'de hakkında en çok haber yapılan şahıslardan biriyim. Aynı zamanda yapılan bazı anketlere göre Türkiye'de en emin 5 şahıstan da biriyim. Türk insanları beni çok hoşlanıyor. Caddede, tribünde, trafikte... Nerede görseler resim sürükletiyorlar. Günde vasati 200 resim sürükletiyorumdur.

"İNGİLİZ FUTBOLUNDA TARİH YAZMAK İSTİYORUM"

Hull'daki alaka beni çok etkiledi. Bir alaka bekliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Bu beni 10 kat daha motive etti. Hayalim bir kulüp sahibi olmaktı, şimdi ise bu kulüple galibiyetli olmayı hayal ediyorum. İngiliz futbolunda tarih yazmaya odaklanmış gidişattayım.

Hull Cityyi satın alan Acun Ilıcalıdan ilk röportaj Hedefimiz Premier Lig, Leicester gibi olmak...