Hülya Elkoca'yı uzaklaştırma kararının bittiği gün çocuğunun gözü önünde öldürmüş

Hülya Elkoca'yı uzaklaştırma kararının bittiği gün çocuğunun gözü önünde öldürmüş

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde dini nikahlı yaşadığı Hülya Elkoca'yı 42 silah ile vurarak öldüren Mehmet Arslan'ın 59 cinayeti hakkında verilen uzaklaştırma kararının bittiği gün işlediği ortaya

Yenişehir Mahallesi'nde ilk konutluluğunda 3 çocuğu olan Hülya Elkoca, 7 sene evvel terzilik yapan Mehmet Arslan ile dini nikahla beraber yaşamaya başladı. Bu beraberlikten 1 çocukları olan çift, son senelerde bir hayli kere tartışıp tartışma etti. İddiaya göre sık sık savcılığa müracaat eten Hülya Elkoca, Mehmet Arslan hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı. Son olarak 3 ay uzaklaştırma alan Mehmet Arslan, kararın sona erdiği 6 Mayıs'ta Hülya Elkoca'yı evinde down belirtili çocuğunun gözü önünde tabancayla vurdu. Hülya Elkoca kanlar içinde yere yığılırken, Mehmet Arslan polisi arayarak "Karımı öldürdüm" dedi.

VURDU, BAŞINDA BEKLEDİ

Polis gelene kadar Hülya Elkoca'nın başında bekleyen Mehmet Arslan nezaretine alındı. Sağlık takımlarınca sağlık kurumuna kaldırılan Hülya Elkoca ise hayatını kaybetti. Hülya Elkoca'nın kardeşi Deniz Elkoca da ablasının ayrılmak istediği için öldürüldüğünü söyledi.

Vefat fobisi yaşayan ablasının sık sık uzaklaştırma kararı aldırdığını belirten Elkoca, "Olay günü polisler bana ablamın yaşadığını söyledi. Fakat sedyeyle kanlar içerisinde indirilirken gördüm. Ablam vurulduğu zaman yanında 19 yaşındaki down belirtili çocuğu da varmış" dedi.

İTİRAF ETTİ, HAPSEDİLDİ

Emniyetteki harekâtlarının ardından adliyeye sevk edilen ve sorgusunda çocuğunu göstermediği için Hülya Elkoca ile tartışıp öldürdüğünü itiraf eden Mehmet Arslan da nöbetçi egemenlikçe hapsedildi. Öte yandan Hülya Elkoca'nın 4 çocuğuna Aile Sosyal Politiklar Şehir Müdürlüğü'nce psikolojik destek verildiği belirtildi.

Hülya Elkocayı uzaklaştırma kararının bittiği gün çocuğunun gözü önünde öldürmüş