İbret olsun

İbret olsun

Savcı ‘Öldürmeye girişim’ dedi o anneye 20 sene mapus cezası istedi.

Şubat ayında sosyal medyaya yansıyan görüntülerde Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşayan Nurcan Serçe’nin 36, 14 yaşındaki kızı Dilek’i ağır bir biçimde darp ettiği görülüyordu. Görüntülerin ardından başlatılan soruşturmada nezaretine alınan anne Nurcan Serçe, kabahatini itiraf ederek pişman olduğunu söylemişti. Böldüğü eşinden 4 çocuğu olan Serçe’nin öteki çocuklarını hırpaladığı için de daha evvelden soruşturma yapıldığı anlaşıldı.

Son soruşturma kapsamında ifadeleri alınan çocuklar da annelerin kendilerini vurduğunu anlattı. Çocuklardan biri ifadesinde Serçe’nin beraber yaşadığı ve Dilek’in hırpalandığı anları videoya alan Hayrettin Bahar’ın annelerini kendilerini hırpalaması için kesintisiz kışkırttığını söyledi ve “Annem bizi hırpalarken Hayrettin bir sopa getirir ve annemin bizi sopayla vurmasını isterdi” diyerek yaşadıkları fobiyi anlattı.

EN AĞIR CEZA

Soruşturmayı bitiren savcılık anne için ‘çocuğu isteyerek öldürmeye girişim etmek’ yargılamasıyla; çocukları hırpalaması için anneyi kışkırtan Hayrettin Bahar için de ‘çocuğu öldürmeye azmettirmek’ yargılamasıyla iddia belgesi hazırladı. Her ikisi için de ‘ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası’ istendi. Ancak kabahat girişim düzeyinde kaldığı için 20 seneye kadar mapusa dönüşecek.

İbret olsun
Hürriyet 7 Şubat 2021’de “Vicdansızlığın kaydı” başlığıyla vakayı gündeme taşımıştı. Sosyal medyaya yansıyan görüntüler çok fazla şahsın tepkisine neden olmuştu.