İçişleri Bakanı Soylu bu sözlerle duyurdu! 'Tarihin en büyük bedelini ödettireceğiz'

İçişleri Bakanı Soylu bu sözlerle duyurdu! 'Tarihin en büyük bedelini ödettireceğiz'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Uzman Erbaş Komando Temel Kursu Mezuniyet Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, PKK'nın yurt içindeki silahlı personel rakamının 300'ün altına düştüğünü…

İşte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar:

Geçen sene 243 şahıs dağdan indirildi. Bu sene Türkiye içinden katılım 6, 5 birey de yurtdışından katılmıştır. 40 terör örgütü personeli ülkemize teslim olmuştur. 

Türkiye genelinde 4627 yol hakimiyet noktasında da misyon yapar, Afganistan'da da Libya'da da misyon yapar. Nasıl hudutlarımızı muhafaza ediyorsak, deniz hudutlarımızı da ülkemizin her tarafında ülkemizi gözetecek sistemler kurduk, kurmaya da devam edeceğiz. Denizi lekeleyenleri de yakalar, Libya'ya kadar uyuşturucu firaricisini de kovalar.

"BU SENE ONLARA TARİHİN EN BÜYÜK KIYMETİNİ ÖDETTİRECEĞİZ"

Bugün PKK'nın yurt içindeki silahlı personel rakamı 300'ün altına düşmüştür. Teker teker hadlerini bildireceğiz, bu sene onlara tarihin en büyük kıymetini ödettireceğiz.

"TERÖRÜ HER YERDE TAMAMLAMAYA KARARLIYIZ"

Onlara haddini bildirmek, bizin iffet borcumuzdur. Kutlu sancağımıza, şehidimize, iftiharıyla yaşayan gazimize borcumuzdur. Bu 300'ün altına düşen sayının bedelini, bu rakamın nerelerden nereye geldiğini PKK'ya desteklediyenler de çok iyi öğrenmektedirler. Bize bu tezgahı kuranlar çok iyi öğrenmektedirler. Türkiye'nin terörle gayrette gittiği yol, izlediği siyaset muhakkaktır. Terörü her yerde tamamlamaya kararlıyız.