İETT otobüsü mahalleyi birbirine kattı: 17 araca çarptı

İETT otobüsü mahalleyi birbirine kattı: 17 araca çarptı

Eyüpsultan'da sürücüsünün park ettiği İETT otobüsünü çalan kuşkulu, semti birbirine kattı. 17 vasıtaya çarpan otobüs, yol kenarında park halindeki kamyonete çarptıktan sonra durabildi. Kuşkulu, hadise

Silahtarağa Semti Tramvay İstasyonu yakınında misyonlu sürücü tarafından park edilen 34 HK 3374 plakalı özel ulus otobüsü, gece saatlerinde kimliği bilinmez bir kuşkulu tarafından çalındı. Kuşkulu çaldığı otobüsle Atatürk Bulvarı'ndan Canan Sokak'a girdiği sırada evvel güzergah tabelasına, ardından da caddede bulunan park halindeki 17 vasıtaya çarptı. Kuşkulu kaçarken, hadise caddedeki işyerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. 

"BİZ SESİ DİNLEDİĞİMİZDE KONUT SALLANDI"

Kazanın olduğu caddede oturan Aybüke Tunç, "Biz konutta oturuyorduk, hengame koptu. Otobüs süratli bir biçimde yukarıyadan alt doğru geliyordu. Otobüs kazançken park halindeki vasıtaların sırçalarını kırmış. Kamyon burada duruyordu, çarptı. Kamyon da bakkala çarptı. Herkes toplandı. Herkesin otomobiline vurmuş. Polis ve itfaiye takımları geldi. Sesi dinlediğimizde konut sallandı. Büyük hengameydi, kardeşlerim ağladı. Sürücünün kaçtığını gördük." dedi.

İETT otobüsü mahalleyi birbirine kattı: 17 araca çarptı


Park halindeki kamyonu hasar gören Hakan Karabıçak, "Yokuştan alt gelene kadar takribî 15, 16 vasıtaya vuruyor. Benim kamyonda yüklü malzeme olduğu için vurduğunda markete doğru çekiyor. Taşıt sürücüyü kaçıyor. İçerisinde 40, 50 tane çelik adaleye mevcut. Otobüsün süratini çelik kasalar kesiyor. 5, 6 ton yük var. Şayet yük olmasaydı. Öteki arabalar gibi bu otomobile de vururdu." biçiminde konuştu.