İğrenç olay komşunun ses kaydıyla polise başvurmasıyla ortaya çıktı

İğrenç olay komşunun ses kaydıyla polise başvurmasıyla ortaya çıktı

Antalya'da 6 yaşındaki E.S.C.'nin annesinin birlikte yaşadığı Turgay K.'nin cinsel istismarına uğradığı öne sürüldü. Komşuları Şerife G.’nin, küçük kızın vakayı anlattığı arkadaşına ait ses…

Kepez şehirçesindeki bir sitede oturan E.S.C., arkadaşlarına annesi R.Ç. ile annesinin birlikte yaşadığı Turgay K.’nin 3 yıldır cinsel istismarına maruz kaldığını anlattı. Küçük kızın arkadaşlarından biri, ailenin komşusu Şerife G.'ye yaşananları anlattı. Bunun üzerine Şerife G., çocuğun söylediklerini ses kaydına alıp polise gitti. Şerife G., Turgay K. ve R.Ç.'den şikayetçi oldu.

Şerife G.'nin aldığı ses kaydında E.S.C.'nin arkadaşı şunları söyledi:
"E.S.C., bana babasının kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Ağladığını ancak yeniden de direndiğini söyledi. Bana 'Polisi arayın, babamı şikayet edin' dedi. Sesini çıkardığı zaman babası hırpalıyormuş. Annesi tekstil işinde çalıştığı için tatil zamanlarında annesinin olmadığı zamanlarda bunu yapıyormuş. 2- 3 yaşından beri yapıyormuş."

KÜÇÜK KIZ EŞ İFADE VERDİ, ANNESİ 'PALAVRA SÖYLÜYOR' DEDİ

Şikayet üzerine polis, Turgay K. ile R.Ç.'yi gözaltına aldı. Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülen E.S.C., Çocuk İzlem Merkezi'nde uzman gözetiminde ses kaydında arkadaşına anlattığına eş ifade verdi. R.Ç. polisteki ifadesinde eşinin böyle bir şey yapmadığını, çocuğunun palavra söylediğini belirtti. R.Ç. ifadesinin ardından serbest kaldı.

İğrenç olay komşunun ses kaydıyla polise başvurmasıyla ortaya çıktı

ÇOCUK DEVLET KORUMASINA ALINDI

Turgay K. ise emniyetteki operasyonlarının ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı. E.S.C., Aile ve Sosyal Hizmetler Şehir Müdürlüğü ekipleri tarafından koruma altına alındı.

'BABAM BÖYLE YAPIYOR' DEMİŞ

Yaklaşık 2 yıldır E.S.C.'nin emanet edildiği komşu Şerife G., çocuğun kendisinde kaldığı zaman içinde odasından uzun süre çıkmadığını belirterek, "Onu sırçadan takip etmeye başladım. Oyuncak bebekleri üst üste koyarak yanlış tutumlarda bulunduğunu gördüm. 'Ne yapıyorsun? Böyle oyunlar yanlış' dedim. O da 'Şerife Teyze aramızda kalsın, babam bana böyle böyle yapıyor' dedi" diye konuştu.

İğrenç olay komşunun ses kaydıyla polise başvurmasıyla ortaya çıktı

'KIZI YAPTIKLARINI ANLATTI, ANNESİ YANINDAN KOVDU'

Çocuğun annesine gidip vakayı anlattığını da belirten Şerife G., "Annesi söylediklerimi kabul etmedi. Kocasının kızına 1 yaşından beri evladı gibi baktığını söyledi. Ben de kızına sahip çıkmasını söyledim. O da kocası ile konuşup bana haber vereceğini söylemişti. O sırada kızı geldi. Kıza annesinin yanında başına gelenleri anlatmasını söyledim. Kız da babasının kendisine yaptığını anlatmaya başladı. Annesi o an kızını kovarak odasına gitmesini istedi. Ben de susturmaması gerektiğini, kızının bir suçu olmadığını belirttim. Benden kimseye söylemememi istedi. 2 saat sonra beni aradı ve kocasının Kur'an üzerine yemin ederek böyle bir şey yapmadığını söylediğini haber verdi" diye konuştu.

R.Ç.'nin komşuları, ailenin 8 yaşındaki oğlunun da babaannesinin yanında kaldığını, ailenin 5 yıldır da aynı semtte oturduğunu söyledi.

İğrenç olay komşunun ses kaydıyla polise başvurmasıyla ortaya çıktı