İğrenç olayda karar belli oldu! Sinir krizi geçirdi, intihar girişiminde bulundu

İğrenç olayda karar belli oldu! Sinir krizi geçirdi, intihar girişiminde bulundu

İzmit'te öz yeğeni E.A16'ya on sene süresince cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla suçlanan Ferdi A. 22,5 sene mapus cezasına çarptırıldı. Vakanın E.A.'nın geçirdiği bir asap krizi sırasında…

İzmit'te iki sene evvel, E.A.'nın 16 kesintisiz banyoya girip saatlerce suyun altında kaldığını, akrabaları geldiğinde kendisini odaya kilitlediğini ve sınıfında erkek dostları ile yan yana oturmadığını fark eden annesi, onu psikoloğa götürdü. Kesintisiz saçlarını yolan E.A., arkası arda intihar teşebbüsünde de bulununca hekim hakimiyetine alındı. E.A., geçirdiği bir asap krizi sırasında annesine amcası tarafından 4 yaşından beri cinsel istismara uğradığını anlattı. Bunun üzerine anne davacı oldu. Amca Ferdi A., 2019 senesinin temmuz ayında nezaretine alınıp, hapsedildi.

Ferdi A. hakkında Kocaeli 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın bugün görülen karar mahkemesine Ferdi A. tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS sistemi ile bağlandı. Son lafı sorulan Ferdi A., "E.A.'nın iddia ettiği eylemlerden bir tanesini kanıtlamasını istiyorum. Ayrıca ben pazarcıyım. Etrafımda hiç kimse bu biçimde bir eylemde bulunacağımı hipotez edemez. Bu biçimde tarafıma atılmış bir itham da yoktur. Haka güveniyorum" dedi.

Duruşma kurulu, Ferdi A.'nın mağdur E.A.'ya karşı '12 yaşından minik çocuğa cinsel istismar' kabahatini işlediğinin statik olduğuna karar vererek, maznunun mağdurun öz amcası olması ve kabahatin aynı mağdura karşı birden fazla defa işlenmiş olduğunu dikkate alarak 22,5 sene mapus cezası verilmesine hükmetti.