İhbar üzerine gittiler! Şaşıp kaldılar... Kitaplıkla gizlemişler

İhbar üzerine gittiler! Şaşıp kaldılar... Kitaplıkla gizlemişler

Sağlık Bakanlığı’nın tehlike haritasına göre 'çok yüksek tehlikeli' şehirler arasındaki Konya'da polis ekipleri, kısıtlama uygulanan saatte kapalı olması gereken kafeye, alıcı alındığı ihbarıyla…

Bakanlığın tehlike haritasındaki kırmızı kategoride yer alan Konya'da polis ekipleri, dün cadde kısıtlaması uygulanan saatte teftiş yaptı. Selçuklu ve Meram ilçelerindeki kapalı olması gereken 3 kafeye alıcı alındığı ihbarı üzerine takımlar, harekete geçti. Meram'ın Havzan Mahallesi'ndeki kafe etrafında yapılan fiziki takip neticeyi içeri alıcı alındığı tespit edildi. Kafe vazifelileri ise bir vakit sonra polisi fark ederek, kapıyı kilitledi. Bunun üzerine takımların çilingire açtırmaya çalıştığı kapı, kafe vazifelisi tarafından açıldı. İçeri giren takımlar, 9 bireyin yanı gizeme 30 bireyin, kitaplıkla kapatılan saklı kısımda okey oynayıp, nargile içtiğini tanımladı. İş yeri mesulü Rüştü D. ve Hüseyin Ö. ile kapıyı kilitleyerek, polise güçlük çıkaran kafe çalışanları Abdullah Ö. ve Kemal K. de nezaretine alındı. Bu sırada kafede bulunanlardan biri ise polislere "Alt tarafı nargile içiyoruz" dedi. 

Polis ekipleri, kısıtlamaya karşın sarih olan değişik 2 kafede de 128 şahıs olduğunu tespit etti. Sorgulanan iş yerlerinin mesulleri Haşim İ. ve Erkan A. hakkında da 'bulaşıcı hastalıklara ait temkinlere ters davranma' ve 'damga bozma' kabahatlerinden adli harekât başlatıldı.

Kentteki 3 kafeye yapılan baskında, toplam 167 şahsa koronavirüs ihtiyatlarını ihlal ettikleri bahanesiyle 676 bin 350 lira ceza kesildi.

İhbar üzerine gittiler Şaşıp kaldılar... Kitaplıkla gizlemişler