İki yıl aradan sonra ilk umre grubu yola çıktı

İki yıl aradan sonra ilk umre grubu yola çıktı

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 2020 senesinde itibaren umre ziyaretlerine ara veren Suudi Arabistan tekerrür kapılarını açtı. Pandemi sonrası ilk umre grubu bugün İstanbul'dan Cidde'ye gitti.

Özel bir umre organizasyon firmayı tarafından umre ziyareti için kutsal topraklara gidecek 50 şahsiyet umre grubu İstanbul Havalimanı'na geldi. Bilet ve valiz operasyonlarını tamamlayan grup daha sonra Suudi Arabistan Havayolları'na ait uçakla Cidde'ye hareket etti. Yolculuk evveli duygularını dile getiren umreciler çok mutlu olduklarını söylediler.

"ALLAH HERKESE KISMET ETSİN"

Umre yolcularından Zikri Ilgar, "Daha evvel umre ziyareti hakikatleştirdim ama yeniden ilk gidişimin coşkusunu yaşıyorum. İlk grup olduğumuzu bildik. Onun için de coşkuluyuz. Allah isteyen herkese kısmet etsin. Ramazan umresi için amaçlandık ama havayolları sarih olmadığı için anca bugüne kısmet oldu" dedi.

Günay Şahin ise, "İlk defa gidiyorum. 2 3 yıldır bekliyordum. Bu yıl kısmet oldu. Allah'ın izniyle. Çok coşkuluyum. Allah herkese kısmet etsin" diye konuştu.

"UMRE ZİYARETİ İÇİN ÇOK ARZ VAR"

Organizasyon firmayı yetkilisi Muhammed Ali Çatak ise şunları söyledi:
"Öğreniyorsunuz 2020 senesinin Şubat ayı itibariyle pandemi sebebiyle Suudi Arabistan umre gidişlerini kapatmıştı. Takribî iki sene üç ay üzerinden geçti. Biz ilk umre konvoyunu Mekke'ye yolcu ediyoruz. Grubun başında biz de olacağız. Her ne kadar şükretsek azdır. Pandemi sonrası kapıların tekerrür açılmasından sonra çok arz oldu. Bu arzları hac imanı sebebiyle Eylül ayına ertelemek zorunda kaldık."