İkinci Kadir Şeker vakası: Oğlum insanlık görevini yaptı

İkinci Kadir Şeker vakası: Oğlum insanlık görevini yaptı

Orhan Çumralıgil, taciz edilip, şiddete uğrayan kadını kurtarmaya çalışırken bıçaklanarak hayatını kaybetmişti. Orhan’ın babası Turhan Çumralıgil, “Oğlum yapılması gerekeni, insanlık görevini…

Konya Selçuklu’daki bir apartmanın girişinde 25 Mayıs’ta meydana gelen hadisede, sigortacılık yapan, aynı zamanda yüzme ve boks antrenörü de olan Orhan Çumralıgil 35 ve dostu Dündar Kömürcü, yanında çocuğu olan bir kadını darp eden Fatih Özçiftçi ve Yaşar Karadeniz’e müdahale etti. Fatih Özçiftçi ikisini de bıçakladı. Çumralıgil hayatını kaybetti, Kömürcü ise yaralı kurtuldu. Gözaltına alınan Özçiftçi ve Karadeniz de sevk edildikleri duruşmaca tutuklandı.

Hürriyet, vakayın taraflarının ifadelerine erişti. İfadelere göre Özçiftçi ve Karadeniz vaka günü içki içip bir şeyler yerken, daha önceden tanıdıkları komşuları A.N.’yi 28 de davet ettiler. Yanında minik çocuğuyla beraber gelen kadın, Özçiftçi ve Karadeniz ile yemeğe oturdu. Minik çocuk ise içeride çizgi film seyrediyordu. Bir zaman sonra Özçiftçi masadan ayrılınca Karadeniz, A.N.’yi öpmeye çalıştı. Bunun üzerine aralarında münakaşa çıktı.

İkinci Kadir Şeker vakası: Oğlum insanlık görevini yaptı

‘DURMADAN VURUYORLARDI’

Müşteki olarak ifadesi alınan A.N. şunları anlattı: “Yaşar suratıma, koluma vurmaya başladı. Ben ‘Yapma’ diye haykırdıkça vuruyordu. Eşyalarımı aldım, çocuğu alacağım sırada Fatih de arkamdan vurmaya başladı. Yere düştüm tekerrür kalkmaya çalıştım. Karşılık veremedim. Kendimi ve çocuğumu gözetmeye çalıştım. Binanın ara koridoruna çıktık. Bu sırada iki erkek bize doğru geldiler. Ben bu iki kişiye ‘Ağabey lütfen gidin, siz bulaşmayın’ dedim. Fatih bu iki şahsa yumruk vurmak istedi. Bunlar birbirine girince ben fobiden bina çıkışındaki kapıya doğru koşarak bahçeye çıktım. Balkonumdan konutuma girmeye çalıştım. “

Vakayın tanıklarından H.D. ifadesinde Çumralıgil’in kadının darp edildiğini duyunca “Hepimizin annesi, kardeşi var, çıkıp tartışmayı ayıralım” diyerek vakaya müdahale ettiğini anlattı.

'ŞEREF DİNLİYORUZ'

Orhan Çumralıgil’in, daha önceki ulusal boksör babası Turhan Çumralıgil, eşi Emine ve 5 yaşındaki torunu Elif ile oğlunun mezarını ziyaret etti. Turhan Çumralıgil, “Onunla şeref dinliyoruz. Oğlum yapılması gerekeni, insanlık görevini yaptı. Pak bir çocuktu. Destek isteyene destek etmeyelim mi yani? Vakadaki kadının daha sonraki paradokslu ifadeleri bizi üzüyor. Kadınlar için üzülüyorum. Kadınların bu gidişata sahip çıkması gerekiyor. Beklentim, en ağır cezayı alması” dedi.

Orhan Çumralıgil’in serebral palsi beyin felci hastası 5 yaşındaki kızı Elif’in henüz babasının öldüğünü bilmediğini söyleyen Turhan Çumralıgil, “Torunum babasının öldüğünü daha algı edemiyor. Günlerdir yolunu kolluyor. Her kapı zili çaldığında babam geldi diye seviniyor” diye konuştu.

'ANIMSAMIYORUM'

Kişilerin münakaşa sırasında kendilerine küfrettiğini iddia eden Fatih Özçiftçi ise tartışma sırasında konuttan bıçak aldığını söyleyerek, “Ben bıçağı alıp dışarı çıkar çıkmaz bize küfür eden kişiye bıçağı vurdum. Kaç kere vurduğumu anımsamıyorum. Ben bıçağı vurunca birey azıcık benden kapıya doğru ilerledi. Yanındaki bireye de vurdum. Ona da kaç kere vurduğumu anımsamıyorum. Baktığımda biri bir tarafta biri öbür bir tarafta uyuyordu” dedi.