İlber Ortaylı da çağrıda bulundu! "Mutlaka aşılanalım"

İlber Ortaylı da çağrıda bulundu! "Mutlaka aşılanalım"

Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la çaba kapsamında yürütülen aşılama kampanyası kapsamında, Tarihçi-Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın yer aldığı kamu spotu hazırlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, "Kolları Sıvıyoruz" sloganıyla yürütülen Kovid-19 aşılama kampanyası kapsamında hazırlanan, Tarihçi-Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın yurttaşları aşı olmaya çağırdığı kamu spotunu paylaştı.

Candan Erçetin, "İnsanlık tarih boyu muhtelif salgın hastalıklarla çaba etti. Bu salgın hastalıkların çilesinden ancak bazı doktorların bulduğu aşı sistemiyle kurtulabildi. Şu anda da bunların belki en vahimi ve dayanıklısıyla savaşıyoruz. Koronavirüs’e karşı kesinlikle aşılanalım." ifadelerini kullandı.

İlber Ortaylı: İnsanlık tarih boyu muhtelif salgın hastalıklarla çaba etti. Bu salgın hastalıkların çilesinden ancak bazı doktorların bulduğu aşı sistemiyle kurtulabildi. Şu anda da bunların belki en vahimi ve dayanıklısıyla savaşıyoruz. Koronavirüs’e karşı kesinlikle aşılanalım. pic.twitter.com/0T3l7R5MiD

— Dr. Fahrettin Koca @drfahrettinkoca July 12, 2021