İlçeyi ayağa kaldıran olay: Küçük kızı taciz etti, linç edildi

İlçeyi ayağa kaldıran olay: Küçük kızı taciz etti, linç edildi

Ümraniye'de 13 yaşındaki kızı taciz ettiği iddia edilen şahıs, kızın babası ve akrabaları tarafından buluşma öneriyi edilerek aldatıldı. Buluşma yerinde babası ve akrabalarını gören kuşkulu, minibüsle

Vaka, Ümraniye Birlik Sanayi Sitesi'nde öğle saatlerinde alana geldi. İddiaya göre, 13 yaşındaki kıza tacizde bulunan kuşkuluya, kızın telefonundan babası tarafından atılan iletiye inandı. Kuşkulu, buluşma noktasına minibüsle geldiğinde karşısında kızın babası ve akrabaları görünce, kaçmaya çalıştı. Kuşkulu, ters istikamette ilerlerken taşıtlara çarparak sanayi sitesine girdi. Genç kızın akrabalarında bir şahıs minibüsün kaputuna tutunarak durdurmaya çalıştı ancak savrulup düştü. Sanayi sitesinin içerisinde süratle ilerlediği esnada yavaşlayan minibüsün arka sırçasını kıran akrabalarından bir şahıs içeri girdi. Çıkmaz caddeye giren kuşkuluyu vasıtasından indirilip darp edildi. Etraftakilerin ihbarı üzerine vaka yerine polis ve 112 sağlık takımları sevk edildi. Kuşkuluya ilk müdahale vaka yerinde sağlık takımları tarafından yapıldıktan sonra etraftaki en yakın sağlık kurumuna kaldırıldı. Kuşkulunun nezaretine alındığı bilindi.

İlçeyi ayağa kaldıran olay: Küçük kızı taciz etti, linç edildi

"DÜKKANA BÜTÜN GİRECEKKEN DİREKSİYONU KIRDI"

Film sahnelerini aratmayan vakaya tanık olan esnaf Önder Tunç, "Yolun karşısından süratli bir biçimde gelen minibüs dümdüz üzerimize doğru geldi. Geldikten sonra dedim herhalde hırsız kaçıyor dedim. Dükkana bütün girecekken direksiyonu kırdı. Burası da çıkmak cadde olduğu için burada kaldı. Biz ne olduğunu kavrayamadık zati. Bütün kapının önüne çıktık bakarken, arka sırçada birisi girmiş otomobilin içine. O geldi onun direksiyondakinin boğazına sarıldıktan sonra alt düştü direksiyondaki şahıs. Düşmesiyle beraber üç beş şahıs daha geldi. Onlar saldırdılar adama bir anda. Biz ayırmak istedik ne oluyor kardeşim bu kadar insan saldırıyor dedik. Sonra bağırdılar 'Bu sapık' diye. Öyle deyince biz de artık ayırmaktan bıraktık. Sonra baktık adam can veriyor. Bizde polisi aradık" dedi.

İlçeyi ayağa kaldıran olay: Küçük kızı taciz etti, linç edildi