İletişim Başkanı Altun, Nişantaşı'ndaki şiddet olayını telin etti

İletişim Başkanı Altun, Nişantaşı'ndaki şiddet olayını telin etti

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Nişantaşı'nda yaşanan şiddet hadisesini telin ederek, "Bu ülkeyi kalpleri nefretten kararmış olanlara vazgeçmeyeceğiz." ifadesini kullandı.

Altun, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Kanada'da İslam karşıtlığı suratından 4 Müslüman'ın öldürülmesine üzülürken, Nişantaşı'nda aynı saiklerle başörtülü bir kadın akademisyene saldırıldığını belirtti.

Irkçılığın en büyük hastalık olduğunu vurgulayan Altun, şunları kaydoldu:

"Bu vahşiliği kabul etmemiz olası değildir. Bu vahşiliği telin ediyorum. Ülkemizde ne yazık ki seneler seneyi birileri cemiyete yersiz fobiler zerk ettiler. Lekeli ve hastalıklı ruh hallerini ideoloji diye pazarladılar. Dini kıymetleri özümseyen geniş cemiyet kesimlerini öbürleştirerek cemiyetsel huzuru bozdular. İşte onlar bugün Nişantaşı'nda yaşanan şiddetin ortağıdır.

Bir de buradan şunu sormak istiyorum. Bu şiddete maruz kalan şahıs başörtülü olduğu için mi bazı 'insan hakları' korunucuları, 'kadın hakları' aktivistleri seslerini çıkarmıyorlar? Nedir bu onaylayıcı suskunluğun gizemi? İnsan, eşrefi yaratıktır. Şahıs kendisi için istediğini ötekiyi için istemedikçe hakikat huzur ve güven civarının oluşması olası değildir. Bu ülkeyi kalpleri nefretten kararmış olanlara vazgeçmeyeceğiz. Huzur için, güven için, karar için, istikbalimiz için daha çok çalışacağız."