İletişim Başkanı Altun’dan ’Montrö bildirisi’ tepkisi: Haddinizi bilin

İletişim Başkanı Altun’dan ’Montrö bildirisi’ tepkisi: Haddinizi bilin

İrtibat Başkanı Fahrettin Altun, Montrö Boğazlar Kontratı’yle alakalı deklarasyon yayımlayan emekli amirallere ait, "Bu ulus 15 Temmuz’da darbe arzulularını nasıl tepelediğini arkadaşa düşmana…

İrtibat Başkanı Fahrettin Altun, Montrö Boğazlar Kontratı’yle alakalı deklarasyon yayımlayan emekli amirallere tepki gösterdi. Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Neymiş, birkaç emekli amiral toplanıp bir ’deklarasyon’ yazmışlar. 5’inci kol unsurları da hemen heyecanlanmış. Oturun oturduğunuz yerde. O Türkiye daha öncekinde kaldı. Bu ulus 15 Temmuz’da darbe arzulularını nasıl tepelediğini arkadaşa düşmana gösterdi. Haddinizi öğrenil" ifadelerini kullandı.

’NE HAKLA PARMAK SALLIYORSUNUZ?’

Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğuna işaret eden Altun, "Siz kimsiniz? Ne hakla ulusal istemin yasal temsilcilerine parmak sallıyorsunuz? Türkiye bir hukuk devletidir. Bunu asla unutmayın. Vesayetçiler bir daha asla demokrasimize hasar veremeyecek. Dış eforların ezik piyonları gelişen, kuvvetlenen Türkiye’nin önünü kesemeyecek" açıklamasında bulundu.