'İlişki sırası' cinayetinde yeni detay! Gerekçeli karar açıklandı

'İlişki sırası' cinayetinde yeni detay! Gerekçeli karar açıklandı

Ankara'da Gülyeşim Kavuştuk 41, sevgilisi Önder Çelik'i 44 aynı konutta yaşadığı eşi Seher Çelik ile ilişki sırası kavgası sebebiyle göğsünden bıçaklayarak öldürmüştü. Gülyeşim Kavuştuk'un 41 15 sene

Önder Çelik, 16 Aralık 2020'de, 2 çocuğunun annesi Seher Çelik ve sevgilisi Gülyeşim Kavuştuk ile beraber yaşadığı evinde göğsünden bıçaklandı. Sağlık Kurumuna kaldırılan Çelik, hekimlerin tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Önder Çelik'i, sevgilisi Gülyeşim Kavuştuk'un öldürdüğü tanımlandı. Polis tarafından nezaretine alınan Kavuştuk, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi.

Ankara 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 'isteyerek öldürme' kabahatinden ömür boyu mapus cezası istemiyle hakkında dava açılan tutuklu Gülyeşim Kavuştuk, 9 Temmuz'da görülen karar mahkemesinde 'isteyerek öldürme' kabahatinden ömür boyu mapus cezasına çarptırıldı. Kavuştuk’un cezası, haksız tahrik ve iyi hal indirimleri uygulanarak 15 seneye düşürüldü.

'HADİSE SIRASINDA DARBEDİLDİ'

Kavuştuk'a verilen kararın bahanesi açıklandı. Kavuştuk’un, ilişkiye girme sırası sebebiyle hem Önder Çelik hem de Seher Çelik ile tartıştığı belirtilen kararda, cinayeti haksız tahrik altında işlediğine dikkat çekildi. Önder Çelik'in, münakaşa sırasında maznunu darbettiği, Adli Tıp Müesseseyi raporunda bunun sabit olduğu aktarıldı. Bahanede, maznuna Türk Ceza Kanunu’nın 29’uncu maddesinde yer alan 'Haksız bir fiilin alana getirdiği öfke veya şiddetli eylemin tesiri altında kabahat işleyen kimseye müebbet mapus cezası yerine 12 seneden 18 seneye kadar mapus cezası verilir’ kararı gereği üst huduttan 18 sene mapus cezası uygulandığı, takdir indirimi ile bunun 15 seneye düşürüldüğü aktarıldı.

: İlginize Sürükleyebilir Yunanistan'a net ileti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mülteci açıklamasıŞenol Güneş ve Nihat Özdemir doruğunda son dakika! Herkes merakla bekliyordu...İstanbul ve çok rakamda kent alarmda! Dikkat: Çok güçlü olacak