İlk 10 ülke arasındayız... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daha ileri götüreceğiz

İlk 10 ülke arasındayız... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daha ileri götüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin hidroelektrik kapasitesine ait paylaşımda bulundu ve "Yatırımlara sürat kesmeden devam edecek, enerjide ülkemizi allahın izniyle daha da ileri götüreceğiz. Bize güvenin"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktidarları süresince inşa ettikleri hidroelektrik santralleri ile Türkiye'yi bu alanda çok değişik bir ebada taşımayı muvaffak olduklarını bildirdi. Erdoğan, sosyal medya hesabından Türkiye'nin hidroelektrik kapasitesine ait paylaşımda bulundu.

"İktidarımız süresince inşa ettiğimiz hidroelektrik santraller ile Türkiye'yi bu alanda, hamdolsun, çok çok değişik bir ebada taşımayı muvaffak olduk. Bundan sonra da yatırımlara sürat kesmeden devam edecek, enerjide ülkemizi allahın izniyle daha da ileri götüreceğiz. Bize güvenin." ifadelerini kullanan Erdoğan, Türkiye'nin hidroelektrik kapasitesinde ilk 10 ülke arasında olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin 31 bin 436 megavat heyeti eforu ile 735 hidroelektrik santralinin bulunduğunu, toplam elektrik yapımındaki hidroelektrik hissesinin yüzde 20,1 olduğunu aktardı.

İktidarımız süresince inşa ettiğimiz hidroelektrik santraller ile Türkiye'yi bu alanda, hamdolsun, çok çok değişik bir ebada taşımayı muvaffak olduk.

Bundan sonra da yatırımlara sürat kesmeden devam edecek, enerjide ülkemizi allahın izniyle daha da ileri götüreceğiz. Bize güvenin. pic.twitter.com/ApuIRWkQ0y

— Recep Tayyip Erdoğan @RTErdogan September 8, 2021

Borsada kolay harekât ve düşük kurul için tıklayın