İlk defa yaşanacak! Kripto parayla ödeme kabul edilecek

İlk defa yaşanacak! Kripto parayla ödeme kabul edilecek

Sotheby's müzayede konutu dünyada bir ilki asıllaştıracak ve fiziksel bir esere kripto paralı ödeme kabul edecek. Daha evvelden dijital eserlerde kripto para kabul ediliyordu. Ancak bu ilk olacak.…

İngiltere merkezli Sotheby's müzayede konutu ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin eserlerinden birinin satışının yapılacağı müzayedede ilk kez fiziksel bir sanat eseri için kripto para ile ödemeleri kabul edeceğini açıkladı.

Sanat dünyasında da kripto para kullanımına olan alaka günden güne çoğalıyor. İngiltere merkezli Sotheby's müzaye konutu yetkilileri, Banksy ismiyle öğrenilen İngiliz sokak sanatçısının en öğrenilen eserlerinden Love is in the Air'in satışında kripto ödemelerinin kabul edileceği ifade edildi. 12 Mayısta New York'ta asıllaşacak olan müzayede satışın 3 ila 5 milyon dolar arasında bir maliyetle gerçekleşmesi bekleniyor.

İlk defa yaşanacak Kripto parayla ödeme kabul edilecek

Önümüzdeki hafta asıllaşacak olan müzayede için Sotheby's'in satış için dünyada önde gelen kripto para metamorfoz platformlarından biri olan Coinbase Evrensel Inc COIN.O ile uyuştuğu duyuruldu. Uzmanlar, bu kararın ardından sanat dünyasında da kripto parayla alışverişin yaygınlaşacağına dikkat çekti.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara