İnanılmaz plan! Ünlü avukat eski müşterisinden kendisini öldürmesini istedi

İnanılmaz plan! Ünlü avukat eski müşterisinden kendisini öldürmesini istedi

61 yaşındaki bir kuşkulu, Amerika Birleşik Devletleri’nin tanınmış avukatlarından Alex Murdaugh'un Güney Carolina'da başından vurularak hayatta kalmasının ardına hapsedildi. Polisin yaptığı araştırma

Polis, karısı ve oğlu Haziran ayında vurularak öldürülen Güney Carolina'nın önde gelen avukatı Alex Murdaugh’un daha önceki bir müvekkilinden, öteki oğlunun 10 milyon dolarlık sigorta ödemesini alabilmesi için bu ay kendisini öldürmesini istediğini, ancak başından vurularak hayatta kaldığını açıkladı.

Murdaugh'un karısını ve oğlunu kimin öldürdüğüne dair temel sual hala çözülmemiş olsa da, bu olay, Murdaugh ailesinin asırdan fazla bir vakittir karar sürdüğü Güney Carolina'daki sırlı olaylar serisindeki en son donakaltıcı büyümeydi.

İnanılmaz plan Ünlü avukat eski müşterisinden kendisini öldürmesini istedi

İNTİHAR, DARP VE SİGORTA DOLANDIRICILIĞINDAN YARGILANIYOR

Güney Carolina Yasa Uygulama Üniteyi, 61 yaşındaki kuşkulu Curtis Edward Smith'in hapsedildiğini ve dayanaklı intihar, ağırlaştırılmış hamle ve darp ve 4 Eylül'deki silahlı atakla iletişimli olarak sigorta dolandırıcılığı ile yargılandığını söyledi. Eyalet polis teşkilatı, 53 yaşındaki Murdaugh'un Pazartesi günü tasarıyı kabul ettiğini, Smith'in olay yerinde olduğunu ve olay sonrası silahtan kurtulduğunu açıkladı

Murdaugh'un avukatı, tutuklamayla alakalı suallere cevap vermedi. Murdaugh'un, patlak bir lastiği hakimiyet etmek için durduğunu sırada kamyondaki birinin onu sürükleyip vurarak kafatası kırığına neden olduğu söyledi.

Olay sonrası birkaç gün içinde sağlık kurumundan taburcu edilen Murdaugh davada yargılanmadı, ancak Smith'e müteveccih yargılama evraklarında “eş maznun” olarak anılıyor.

OLAYIN PERDE ARKASI

Vurulmadan dün Murdaugh, aile hukuk işletmesi P.M.P.E.D.'den atılmıştı ve firmanın milyonlarca dolarını makûsa kullandığı anlaşılmıştı.
Murdaugh, ailesinden ve meslektaşlarından özür dileyen bir açıklama yapmıştı ve avukatı, uyuşturucu rehabilitasyon programına girdiğini açıklamıştı

Bu, geçen asırda Güney Carolina'da güçlü bağlara sahip bir hanedanın parçası olan Murdaugh için sansasyonel bir çözülmeydi. Çünkü, Murdaugh’un büyük büyükbabası, büyükbabası ve babası sırayla 1910'dan 2006'ya kadar beş ilçe bölgesinde başsavcı olarak vazife yapmıştı.

Murdaugh, kendisini öldürmesini istediği daha önceki alıcısı Smith'in Charlotte'u daha evvel bir orman idare firmasına karşı açtığı davada ve sürat hududunu aştığı için ceza aldığı bir davada temsil etmişti.

: İlginize Sürükleyebilir Hangi şehirler mübalağa etti? Böyle giderse talebeler mekteplerini donduracak! Kendini öldürmek için kiralık katil yakaladı, nedenini dinleyenler inanamadı!Merkez Bankası'ndan dijital para adımı! 2022'de sonuçlanacak

ARD ARDA ORTAYA ÇIKAN VEFATLAR

Murdaugh'un vurulması, ailesinin Islandton, SC'deki evine döndükten takribî üç ay sonra hakikatleşti. Murdaugh'un karısı Maggie ve 22 yaşında üniversite talebesi olan oğlu Paul da daha evvel burada vurularak öldürülmüştü. Öldürüldüğü yarıyılda, oğul Paul Murdaugh, ayyaş bir biçimde bir tekneye çarpıp Mallory Beach'i öldürdüğü yargılamasıyla karşı karşıyaydı.

Cinayetler ayrıca, Murdaugh'un evinden 10 mil uzakta bir yolda cesedi bulunan 19 yaşındaki Stephen Smith'in 2015’teki vefatıyla alakalı da tekerrür soruşturma açılmasına yol açtı. Stephen’ın silahlı hamle neticeyi öldürüldüğüne karar verilmiş ancak vefatında kimse kabahatli bulunmamıştı.