İngiliz tatilciler isyanda: Türkiye niye kırmızı listede

İngiliz tatilciler isyanda: Türkiye niye kırmızı listede

İngiliz tatilcilerin, kırmızı listede olduğu için dönüşte 10 gün karantina gerekliliği bulunan Türkiye’nin listeden çıkarılması için 50 bine yakın imza topladığı bildirildi.

İNGİLİZ The Times için bir yazı kaleme alan gazetenin seyahat yazarlarından Lucy Perrin, “Türkiye neden kırmızı listede” başlıklı yazısına, “Birleşik Kraliyet’tan daha az olay rakamı olmasına karşın İngilizlerin karantinasız Türkiye’ye gitmesi mayıs ayının başından beri yasak. Türkiye’nin kırmızı listede olmasının nedenlerinden biri artan bulaş oranı ve test neticelerindeki saydamlık beceriksizliğiydi” laflarıyla başladı.

Amerika Birleşik Devletleri’LİLER VE RUSLAR TÜRKİYE’YE GİTTİ

Yazının devamında Perrin, İngiltere’nin üç haftada bir yenilenen tehlikesiz seyahat listesinden bahsederek, “8 Ağustos’taki tertip etmede Türkiye kırmızı listeden çıkarılmazken, bölgenin önde gelen ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri amber listeye alındı. Gözler, 26 Ağustos’ta bülten edilecek yeni listeye çevrildi. Ancak bu kere de beklenen olmadı ve Türkiye kırmızı listede kalmaya devam etti. İngiliz turistlerin kırmızı listedeki ülkelere gitmeleri neredeyse yasaklanmış vaziyetteyken, Amerika Birleşik Devletleri’liler ve Ruslar, tatil için Türkiye’ye gidebildiler” dedi.

MECLİSE GELEBİLİR

“Ancak İngiliz tatilciler hiddetli” diyen Perrin, “2 Eylül itibariyle 45 binden fazla birey Türkiye’nin tehlikesiz ülke listesine alınması için imza topladı. 100 bin imzaya erişildiği takdirde bu arz mecliste görüşülecek” dedi. Yazıda, Londra’daki Türkiye Büyükelçiliği’nin, bir sonraki tertip etmede Türkiye’nin listeden çıkarılmasını beklediği güzergahındaki açıklamasına da yer verildi. Türkiye’nin kırmızı listede kalmasına bahane olarak da varyantların ülkede dağılması gösterildi.

: İlginize Sürükleyebilir 5 bin mahkûma ne oldu? O işkencehaneyi Hürriyet görüntülediO mitinge bu pankart açılmalı! Dev harflerle yazılsın...5 adımda surat surata eğitim: Maske gerekli, bahçede sosyal mesafe