İngiltere hükümetinde korona krizi: Sağlık Bakanı pozitif, Başbakan ve Maliye Bakanı temaslı

İngiltere hükümetinde korona krizi: Sağlık Bakanı pozitif, Başbakan ve Maliye Bakanı temaslı

Delta varyantının tesiriyle son aylarda görülmeyen hadise çoğalışları yaşanan İngiltere'de hükümette de koronavirüs alarmı verildi. Sağlık Bakanı Sajid Javid'in Kovid-19 testinin pozitif çıktığını…

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid'in yeni tip koronavirüs Kovid-19 testi pozitif çıktı.

Javid, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Bu sabah Kovid-19 test neticem pozitif çıktı. PCR neticemi bekliyorum ama çok şükür ki aşılarımı oldum ve bulgular hafif." açıklamasında bulundu.

Bakan Javid, henüz Kovid-19 aşılarını yaptırmayanlara, aşı olmaları çağrısında bulundu.

İngiltere'de dün 51 bin 870 Kovid-19 olayının tespit edilmesiyle 15 Ocak'tan bu yana azami günlük hadise rakamı görülmüştü.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede Kovid-19 olaylarının oldukça süratli yükseldiğine ve hastaneye müracaatlarda da çoğalış olduğuna dikkati sürükleyerek "Bu salgın bitmekten çok uzak ve 19 Temmuz'a kadar günde 50 bin hadise görebiliriz." ifadesini kullanmıştı.

İngiliz hükümetinin Sağlık Danışmanı Chris Whitty de Kovid-19 sebebiyle hastaneye yatış rakamlarının haftalar içinde "oldukça korkutucu" seviyelere erişebileceği ihtarında bulunmuştu.

İngiltere hükümetinde korona krizi: Sağlık Bakanı pozitif, Başbakan ve Maliye Bakanı temaslı

BAŞBAKAN VE MALİYE BAKANI DA TEMASLI

İngiltere'de Sağlık Bakanının pozitif çıkmasıyla beraber bakanlar kuruluda alarm verildi. Başbakan Boris Johnson ve Maliye Bakanı Rishi Sunak'ın da temaslı oldukları belirtildi.

Başbakan ve maliye bakanının tamamen izole olmayacakları Johnson2ıjn Downing Street'teki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nden çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

Öte yandan Başbakan Johnson ve Rishi Sunak, günlük olarak koronavirüs testi yaptırmaya devam edecekler.

: İlginize Sürükleyebilir Amerika Birleşik Devletlerinde akılalmaz vaka... Korkuyu yaşadılar!DSÖ’den Türkiye açıklaması… Tehlikesiz bayram için madde madde yöntem verdilerTaziye ziyaretinde infial yaratan anlar!