İngiltere'de ölümcül virüs paniği... Koronavirüs bitmeden yeni kâbus

İngiltere'de ölümcül virüs paniği... Koronavirüs bitmeden yeni kâbus

Koronavirüs Kovid-19 pandemisi sürerken İngiltere yeni bir vir4üs haberi ile sarsıldı. İngiltere'de iki ölümcül maymun çiçeği virüsü hadisesi doğrulandı.

İngiltere'de koronavirüsten sonra şimdi de Monkeypox Maymun çiçeği virüsü görüldü.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, resmi makamlar ülkede ölümcül virüsün iki bireyde tespit edildiğini doğruladı.

Aynı habere göre, virüs tespit edilen iki bireyin bunu yurtdışından aldığı bilgisinin altı çizildi.

Maymun çiçeği çoğunlukla Orta ve Batı Afrika'da görülüyor. Ancak İngiliz yetkililer hastaların kimliklerini ve hangi ülkeyi ziyaret ettiklerini açıklamadı.

Son dakika: Koronavirüsün sırrı bu 6 kişide ABD peşlerine düştü Kökü 2012 yılına kadar dayanıyorSon dakika: Koronavirüsün gizemi bu 6 bireyde! Amerika Birleşik Devletleri peşlerine düştü! Kökü 2012 senesine kadar katlanıyor

Hastaların Mayıs ayının ilk haftalarından enfekte olduğu ve İngiltere'ye döndüklerinde pandemi kısıtlamaları kapsamında karantinaya girdikleri açıklandı.

İngiliz medyasında yer alan haberlere göre, mevzubahisi hastalar Kovid kaideleri kapsamında konut karantinasında bulunuyordu.

Son dakika: İngilterede ölümcül maymun çiçeği virüsü tespit edildi

Sağlık Bakanı gidişatı 'netlikle standart' olarak nitelendirdi ve 'bu cins salgınlarla her zaman karşılaşıldığı' mevzusunda ısrar etti.

Ancak virüsün kaç hastaya bulaştığı veya virüsün İngiltere'de koronavirüsle beraber dağılıp dağılmadığı hakkında hiçbir detay vermedi.

Son dakika haberleri... Bu Kovid raporu dünyayı sarsacak.. Yer: Çin.. sızıntı teorisiSon dakika haberleri... Bu Kovid raporu dünyayı sallayacak.. Yer: Çin.. 'sızıntı kuramı'

Tende kabarcıklara neden olan ender tropik hastalığa maymunlar, sıçanlar, sincaplar ve öteki ufak memeliler tarafından dağılan bir virüs neden oluyor.

Ancak bilim insanları bu virüsün insandan insana bulaşmasının oldukça ender olduğunu belirterek koronavirüs kadar kolay dağılmadığının altını çizdi.