İngiltere'de skandal büyüyor! Kraliçe yastayken iki parti düzenlendi

İngiltere'de skandal büyüyor! Kraliçe yastayken iki parti düzenlendi

Daily Telegraph gazetesi, İngiltere'de koronavirüs kısıtlamalarının sürdüğü zaman diliminde yer alan ve Edinburgh Dükü Prens Philip'in cenaze merasiminin hemen sonrası16 Nisan 2021'de, Başbakanlık'ta

Daily Telegraph, iki veda partisine takribî 30 bireyin katıldığını, alkollü partilerde müzik eşliğinde sabahın erken saatlerine kadar dans edildiğini bildirdi.

Gazeteye göre veda partileri, The Sun gazetesine editör takviyecisi olduğu için görevden bölen, Başbakan Boris Johnson'ın bağlantı direktörü James Slack ve Johnson'ın resimcilerinden biri için tertip edildi.

Gözden Kaçmasınİngiltere bu skandalla çalkalanıyor... Ve Başbakan Johnson sessizliğini bozduİngiltere bu skandalla çalkalanıyor... Ve Başbakan Johnson suskunluğunu bozduHaberi görüntüle

Daily Telegraph, Slack'in veda partisi sırasında, Başbakanlık yakınında bir yerden, bir bagaj dolusu şarap getirildiğini, iki partiye katılanların ilerleyen saatlerde Başbakanlık Konutu'nun bahçesinde beraber eğlendiklerini yazdı.

Johnson'ın ise bu partilere katılmadığı ve hafta sonunu Chequers'teki çiftlik evinde geçirdiği belirtildi.

İngiltere'de, 16 Nisan 2021'de, koronavirüs kısıtlamaları uyarınca, değişik konutlarda yaşayanların iç mekanlarda toplanmalarına izin verilmiyordu.

İngilterede skandal büyüyor Kraliçe yastayken iki parti düzenlendi
İSTİFASI İSTENİYOR

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Mayıs 2020'de koronavirüs kısıtlamaları sürerken Başbakanlık'ta tertip edilen bir partiye katıldığını itiraf etmiş ve özür dilemişti. Johnson'a istifa etmesi yolunda baskılar artıyor.

Daha evvel de, koronavirüs kısıtlamaları sırasında, Başbakanlık'ta partiler tertip edildiği ortaya çıkmıştı.

Ana muhalefetteki Emekçi Partisi'nin genel başkan yardımcısı Angela Rayner, Daily Telegraph'ın haberi sonrası yaptığı açıklamada, Johnson'a tepki gösterdi.

İngilterede skandal büyüyor Kraliçe yastayken iki parti düzenlendi
KRALİÇE YAS Türkiye Elektrik Kurumu BAŞINA YAS MEBLAĞKEN...

Rayner, "Kraliçe, yaşadığı travmaya rağmen, o zamanlar pek çok bireyin yaptığı gibi, sabah türkiye elektrik kurumu başına yas yakala. Ulusunun çıkarlarına uygun biçimde, kaidelere uygun şekilde hareket etti. Başbakanlık'taki kültür ve tutumlarla alakalı olarak söyleyecek laf bulamıyorum. Yaşananların türkiye elektrik kurumu mesulü Başbakandır" dedi.

İngilterede skandal büyüyor Kraliçe yastayken iki parti düzenlendi
İSTİFA ÇAĞRISINI TEKRARLADI

Liberal Demokrat Parti lideri Ed Davey de, Başbakan Johnson'a istifa çağrısını tekrarladı.

Davey, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kraliçe'nin türkiye elektrik kurumu başına oturarak eşinin yasını yakalaması, karantina yarıyılının en çok uslarda kalan görüntüsüydü. 2. Elizabeth bunu Kraliçe olduğu için yapmadı. O da öbür herkes gibi insandı, bir hayli şahıs gibi yas yakalıyordu. Kraliçe yas meblağken, Başbakanlık'ta parti vardı" dedi.

Gözden KaçmasınErmenistan ile yeni başlangıçErmenistan ile yeni başlangıçHaberi görüntüle