İnsafsızlar! Yüzlercesi böyle bulundu...

İnsafsızlar! Yüzlercesi böyle bulundu...

Kocaeli’nin Aldata ilçesinde ruhsatsız olduğu tanımlanan hayvan sığınağında uygunsuz şartlarda yaşadığı tanımlanan 250 köpeğe el konuldu. Köpekler için destek topladığı iddia edilen sığınak…

Aldata ilçesi Seyitaliler Semti Davutlar mevkii yakınlarındaki bir hayvan sığınağında çok rakamda cadde köpeğinin uygunsuz şartlarda barındığını gören bir hayvansever gidişatı yetkililere bildirdi. Aldata Belediyesi Baytar İşleri Müdürlüğü takımları, jandarma takımlarıyla beraber sığınağa geldi. Yapılan tahlillerin ardından takribî 250 köpeğin sığınaktaki konteynerlerde sıhhatsiz şartlarda barındığı tanımlandı. Köpeklerden kimilerinin hastalandığı saptandı. Sığınak damgalanırken, köpeklere el konulmasına karar verildi.
İnsafsızlar Yüzlercesi böyle bulundu...

KONTEYNERLERDEN SURATLARCA KÖPEK ÇIKTI 

Köpeklerin bir kısmı gönüllü hayvan dernekleri tarafından alınırken, 84 köpek ise Aldata ilçesinde bulunan bakımevi ve rehabilitasyon merkezine getirildi. Burada rehabilitasyonları ve bakımları yapılacak olan köpekler daha sonra sahiplendirilerek kalıcı bir yuvaya kavuşacak. 

Hakkında adli harekât başlatılan C.T.’nin kurduğu ruhsatsız sığınakta takribî 250 köpek için muhtelif destek kampanyalarıyla para topladığı iddia edildi. 

İnsafsızlar Yüzlercesi böyle bulundu...