Irak Başbakanından suikast açıklaması

Irak Başbakanından suikast açıklaması

Irak Başbakanı Kazımi, üç defa suikast teşebbüsüne uğradığını açıkladı. Mayıs 2020'den bu yana başbakanlık misyonunu sürdüren Kazımi, evhamlı olmadığını ve korkmadığını söyledi.

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, misyonu vaktince kendisine müteveccih üç defa suikast teşebbüsünde bulunulduğunu bildirdi.

Irak'ta Mayıs 2020'den bu yana başbakanlık koltuğunda oturan Kazımi, Suudi Arabistan'a ait Al Hadath televizyonuna görüşme verdi.

Başbakanlığı sırasında üç defa suikast teşebbüsü atlattığını ifade eden Kazımi, bunların hangi tarihlerde ve kimler tarafından tertip edildiğine ait ise bilgi vermedi.

Irak Başbakanı, "Bundan dolayı evhamlı değilim, korkmuyorum da. Ülkenin yönetimi için çizdiğimiz tasarı istikametinde çalışmaya devam edeceğim." dedi.

Kazımi, Mayıs 2020'den bu yana Irak hükümetine başkanlık ediyor.

EL-KAZIMİ, 26 TEMMUZ'DA AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNİ ZİYARET EDECEK

Irak Başbakanı Mustafa El-Kazımi'nin 26 Temmuz'da Amerika Birleşik Devletlerini ziyaret edeceği bildirildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki tarafından yapılan yazılı açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'ın El-Kazımi'yi Beyaz Saray'da ağırlayacağı belirtilerek, "Başbakan'ın ziyareti Amerika Birleşik Devletleri ile Irak arasındaki stratejik ortaklığa ve ikili iş birliğine vurgu yapacak." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, ziyaretin eğitim, sağlık, kültür, enerji ve abuhava teşebbüsleri dahil olmak üzere ortak alaka alanlarına odaklanacağı, ayrıca DAEŞ’in kalıcı bozgununu sağlamak için ortak gayretleri kapsayacak biçimde politik, ekonomik ve güvenlik mevzularında Irak ile ikili iş birliğini kuvvetlendireceği kaydolundu.

: İlginize Sürükleyebilir 'Olay rakamı çoğalıyor' deyip uyardı! Sağlık Bakanı Koca'dan bayram açıklamasıBeyin-omurilik akışkanında bulundu... Kâbus: Vefat oranı yüzde 80!Beykoz'da yurttaş başkaldırıda! İstila ettiler: Ağaçlarda, konutların duvarlarında dahi var