İş dünyasından ABD Başkanı Joe Biden'a tepki!

İş dünyasından ABD Başkanı Joe Biden'a tepki!

İş dünyası Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'ın 1915 hadiselerini "soykırım" olarak nitelemesine tepki gösterdi. İş dünyasının önde gelen adları sanki tek ses olarak Amerika Birleşik…

Avdagiç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden’ın güya 'soykırım' ifadesini büyük uğursuzluk olarak görüyor ve şiddetle yalanlıyoruz. Politikacıların tarihçi rolüne soyunmaları son derece yanlıştır. Bu ifade bağlaşıklık ile bağdaşmayan bir yaklaşımdır." ifadelerini kullandı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi TİM Başkanı İsmail Gülle ise tarihi hakikatlerin laflarla saptırılamayacağını, fotoğrafı dokümanlardaki asılların da laflarla değişemeyeceğini vurgulayarak, "Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri ilişkileri bir grup radikal baskı grubunun tarihi saptıran ihtiraslarına feda edilemez. Amerika Birleşik Devletleri yönetimi ilişkilerde karşılaması güç neticeleri olacağını öğrenmelidir." değerlendirmesini yaptı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Kaan da "Amerika Birleşik Devletleri yönetimi tarafından tarihi asıllardan uzak bir niteleme ile ülkemizi ve halkımızı amaç alan esassız çirkin ithamları yalanlıyor, şiddetle ayıplıyoruz. Ne tarihimizde ne de ulusumuzun vicdanında yeri olmayan bu yakıştırmalar hiçbir biçimde kabul edilemez." açıklamasını yaptı.

İstanbul Sanayi Odası İdare Heyeti Başkanı Erdal Bahçıvan ise, "Amerika Birleşik Devletleri idaresinin 1915 ile alakalı yaptığı güya soykırım açıklaması tarihi asıllarla bağdaşmamaktadır. Açıklamayı şiddetle ayıplıyor, mevzunun politiklere değil tarihçilere vazgeçilmesi gerektiğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Genel Başkanı Orhan Aydın da mevzubahisi ifadeyi ayıpladığını belirterek, "Hiçbir meşru takviyeyi olmamasına karşın siyaseten 1915 hadiseleri için 'soykırım' ifadesini kullanan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden iki ülke ilişkilerine hasar verecek bir tercihte bulunmuştur. Bu karardan dolayı kendisini ayıplıyorum." dedi.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara