İş insanı bu halde bulundu! Saatlerce yardım bekledi...

İş insanı bu halde bulundu! Saatlerce yardım bekledi...

Denizli'de, 4 gün evvel iş görüşmesi için gittiği Tavas ilçesinden 4 birey tarafından kaçırılan tekstil fabrikası sahibi iş insanı Ömer Aldırmaz'ın 49 polis tarafından kurtarıldığı o anların…

Merkezefendi ilçesi Gerzele Semti'nde oturan tekstil fabrikası sahibi Ömer Aldırmaz, geçen 8 Temmuz akşamı iş görüşmesi yapmak için Tavas ilçesine gitti. Yakınları, gece konuta dönmeyen Aldırmaz'dan haber alamayınca gidişatı polise bildirdi. İhbar üzerine arama çalışması başlatan takımlar, Aldırmaz'a ait vasıtayı Gürlek Semti yakınlarında terk edilmiş buldu. Yapılan araştırmada Aldırmaz'ın kaçırıldığı tanımlandı.

BAĞ EVİNDE ELLERİ, AYAKLARI, GÖZLERİ BAĞLI BULUNDU

Denizli Şehir Emniyet Müdürlüğü, Aldırmaz'ın bulunup, kurtarılması için başta Cinayet Ofis takımlarından olmak üzere mevzularında uzman özel takım oluşturdu. Özel takım Aldırmaz'ın kaybolduğu Tavas ilçesinin Nikfer Semti'nde araştırmalarına başladı. Yol süresince tüm güvenlik kamera kayıtları incelendi. Yapılan çalışmalarda Aldırmaz'ın Çal ilçesinin İsabey Semti'nde bir bağ evinde güçle yakalandığı tanımlandı. Geçen 10 Temmuz'da bağ evine işlem tertip eden polis, Aldırmaz'ı kurtarırken, Cüneyt Şentürk 27, Sevgi Erkan 38, Ahmet Pak 28 ve Kudret Cankaratepe 28, gözaltına alındı. Bağ evinde Aldırmaz, elleri, ayakları ve gözleri bantlanmış halde bulundu.

İş insanı bu halde bulundu Saatlerce yardım bekledi...

VASITANIN VALİZİNDE KAÇIRILMIŞ

Aldırmaz'ın kuşkulular tarafından elleri, ayakları bağlanıp, gözleri de kapatılarak bir vasıtanın valizinde kaçırıldığını tanımlandı. 4 kuşkulu, polisteki harekâtlarının ardından bugün sevk edildikleri adliyede 'şahsı hürriyetinden yoksun vazgeçme' ve 'yağma' suçlarına hapsedildi.

İş insanı bu halde bulundu Saatlerce yardım bekledi...

'5 SAAT VALİZDE YAKALANDIM'

Kaçıran bireyler tarafından darbedilen Ömer Aldırmaz'ın, polise verdiği ilk ifadesinde, "Bir iş yatırımı için Nikfer Semti’ne gitmiştim. Bu sırada üzerime sıçrayan bireyler ellerimi arkadan kelepçeledi, ayaklarımı da bağladılar sonra gözlerimi de kapattıktan sonra beni bir vasıtanın valizine taşıdılar. Gece süresince takribî 5 saat valizde yakalandım. Nereye gittiğimizi kavramadım. Bir konuta götürdüler, neresi olduğunu öğrenmiyordum. Ellerim ve ayaklarım bağlıyken polisin seslerini duydum. Beni neden kaçırdıklarını öğrenmiyorum" dediği bilindi.

İş insanı bu halde bulundu Saatlerce yardım bekledi...