İsmail Demir paylaşımda bulundu! Modernize edildi... Mehmetçiğin hizmetinde

İsmail Demir paylaşımda bulundu! Modernize edildi... Mehmetçiğin hizmetinde

Korunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yerli ve ulusal sistemlerle modernize edilen Leopard 2A4 tanklarının Mehmetçiğin hizmetinde olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Korunma Sanayii SSB Başkanı İsmail Demir, Kara Güçleri Komutanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı stokundaki Leopard 2A4 tankları için üretilen zırh kolisinin seri yapımına geçildiğini ve tanklara entegrasyonunun başladığını bildirdi.

Demir, Twitter hesabından, Leopard 2A4 tankları için üretilen zırh kutusuna ait paylaşım yaptı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı stokundaki Leopard 2A4 tanklarının çağdaş muharebe etrafına uygun olarak kabiliyetlerini artırma çalışmaları kapsamında Roketsan'daki Balistik Koruma Merkezi'nde planlanıp üretilen zırh kolisinin seri yapımına geçildiğini belirten Demir, zırh kolisinin tanklara entegrasyonun da başladığını vurguladı.

Demir, paylaşımında şu bilgilere yer verdi:
"Kule ve gövde ufalamaları için tehdit incelemesine göre değişik yapılandırmalarda geliştirilen zırh koliyi, hali hazırda dünya ordularındaki Leopard 2A4 tanklarında kullanılan en faal balistik gözetmeye sahip. Yerli ve ulusal sistemlerle modernize edilen tanklar 'Mehmetçik'in hizmetinde."

 

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara