İspanya'da orman yangını kâbusu sürüyor... Alevlerden koşarak kurtulan adam dünyada manşet oldu!

İspanya'da orman yangını kâbusu sürüyor... Alevlerden koşarak kurtulan adam dünyada manşet oldu!

İspanya ve Fransa’yı saran orman yangınları Avrupa'nın kâbusu olmaya devam ediyor. İspanya’da devam eden orman yangınlarında alevlerin arasında kalan bir adamın vefattan koşarak kaçması tüm dünyada manşet

İspanya’da sıcak hava dalgası tesirli olmaya devam ederken orman yangınları bir çok bölgede henüz hakimiyet altına alınamadı.

Ülkenin kuzeybatısındaki Zamora eyaletine bağlı Tabara’da yaşadığı kasabaya alevlerin atlamasını önlemek için hendek kazan Angel Martin Arjona, yangının ortasında kaldı.

YANGINDAN KOŞARAK KAÇTI!

İş aygıtıyla alevlerden kaçmaya çalışan Arjona, bir müddet sonra vasıtadan indi ve koşarak alevlerin içinden çıkmayı muvaffak oldu.

Bedeninde ciddi yanıklar oluşan Arjona, sağlık kurumuna kaldırılırken sağlık vaziyetiyle alakalı açıklama yapılmadı.

İspanyada orman yangını kâbusu sürüyor... Alevlerden koşarak kurtulan adam dünyada manşet oldu
Bu akılalmaz görüntü bugün tüm dünyada manşet oldu

YOLCU TRENİ ALEVLERİN ORTASINDA KALDI

Şiddetli yangınların devam ettiği Zamora’da bir yolcu treninin alevlerin ortasında kalması neticeyi yolcular fobi dolu anlar yaşadı. Trenin her iki tarafında görülen alevler büyük paniğe yol açtı.

Yolculardan Francisco Seoane İspanya medyasına yaptığı açıklamada, yangının çok süratli dağıldığını ve bir anda etraftaki çalıların alev aldığını söyledi. Seoane, "Yangının atlaması an sorunuydu. Birden hava karardı. Vagonun içindeki dumanın kokusunu dahi alabiliyorduk” dedi.

İspanya demiryolu işletmeyi Adif, vakanın yaşandığı sırada yolcuların risk altında olmadığını açıkladı.

Zamora'da alevler bir mazot istasyonuna da yanaştı. İstasyonun etrafını duman kaplarken itfaiye takımları yangını söndürmek için çalışma başlattı.İspanyada orman yangını kâbusu sürüyor... Alevlerden koşarak kurtulan adam dünyada manşet olduAlevlerin arasında kalan trendeki yolcular fobi dolu anlar yaşadı

SICAKLIK 43 DERECEYE YÜKSELDİ

İspanya meteoroloji yetkilileri dün 43 derece sıcaklık ölçüldüğünü belirtti.

Zamora’da orman yangınları sebebiyle 2 gün içinde 69 yaşında bir çoban ve 62 yaşında bir itfaiyeci alevler arasında kalarak yaşamını kaybetti.

İspanya genelinde itfaiye takımları, en az 30 farklı noktada çıkan yangınlarla çabaya devam ediyor.

Yangınlar sırasında şu ana kadar 2 bin hektarlık alanın küle döndüğü bilindi.

İspanyada orman yangını kâbusu sürüyor... Alevlerden koşarak kurtulan adam dünyada manşet oldu
Avrupa'yı saran fazla sıcak ve kuru hava hayatı güçleştirmekle kalmayıp birçok ülkede vahim yangınlara da neden oldu

FRANSA ALEV ALEV YANIYOR

Fransız yetkililer, güneybatı bölgelerinde iki büyük orman yangınının devam ettiğini, 30 bin bireyin tahliye edildiğini açıkladı. İtfaiye yetkilileri, hakimiyet altına alınan yangının ertesi gün yüksek sıcaklık, kuru hava ve sert rüzgarlar nedeniyle tekerrür patlak verdiğini ifade etti.

Fransa’da takribî 800 hayvanın yaşadığı bir hayvanat bahçesinin de tahliye edileceği belirtildi.

Fransız hayvanat bahçeleri derneği, Bassin d'Arcachon Hayvanat Bahçesi'nin de tahliye edilmesinin beklendiğini ve ülke çapındaki değişik hayvanat bahçelerinden baytarlar ve kamyonlar sevk edileceğini açıkladı.