İstanbul Havalimanı'nda ele geçirildi! İçki şişelerinde piyasa değeri 2.5 milyon TL olan sıvı kokain...

İstanbul Havalimanı'nda ele geçirildi! İçki şişelerinde piyasa değeri 2.5 milyon TL olan sıvı kokain...

İstanbul Havalimanı'nda ilginç zula tekniği ekiplerin dikkatinden kaçmadı. Yabancı uyruklu bir yolcunun valizlerinde alkollü içki görünümü verilmiş 3 şişede piyasa değeri 2,5 milyon TL olan…

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri bilgi sistemleri üzerinden yapılan incelemede Brezilya'nın Sao Paulo şehrinden gelen bir yolcuyu kuşkulu olarak değerlendirdi. Uçağın İstanbul Hava meydanı'na iniş yapmasının hemen hemen peşinden valizler x-ray aletinden geçirilerek narkotik dedektör köpekleri tarafından arandı. Köpekler kuşkulu yolcunun valizindeki 3 içki şişesine reaksiyon vermesi üzerine şişeler açılarak içerisindeki içkili içecek görünümündeki sıvından numune alındı.

ŞİŞEDEKİ DÜZENEZEKTE DEĞİŞİK SIVI BELİRLEDİ

Alınan numunenin uyuşturucu test2 aleti ile yapılan ilk tahlilde içki ikazı alınmasına karşın incelemeye devam edildi. Ayrıntılı araştırmada şişelerin içerisine yerleştirdikleri bir düzenek ile bir miktar içkiyi şişe ağızlarında tuttukları, bu düzeneğin altında ise değişik bir sıvı olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine belirleyen düzenek ve içerisindeki sıvı bulunduğu yerden çıkarıldı.

Şişede kalan diğer sıvından alınan numunenin tahlilinde bu sıvının kokain çözeltisi olduğu anlaşıldı. Gümrük Muhafaza ekiplerinin titiz çalışması neticeninde içki görünümü verilen piyasa değeri 2,5 milyon TL olan toplam 3 kilogram 380 gram ağırlığında sıvı kokain ele geçirildi. Olayla alakalı bir kişi gözaltına alınırken konuya ait yürütülen soruşturmaya devam edildiği öğrenildi.

İstanbul Havalimanında ele geçirildi İçki şişelerinde piyasa değeri 2.5 milyon TL olan sıvı kokain...