İstanbul Havalimanı'nda unutulan eşyalar için akın ettiler! Kuyruğun sonu görünmüyor

İstanbul Havalimanı'nda unutulan eşyalar için akın ettiler! Kuyruğun sonu görünmüyor

İstanbul Havalimanı'nda unutulan ve alınmayan bavullardaki eşyalar Avcılar'da bir mağazada satışa çıkarıldı. Yurttaşlar akın edince mağazanın önünde uzun kuyruk oluştu. Erken saatte sıraya girenlerin…

İstanbul Havalimanı’nı bugüne kadar kullanan yolcuların unuttuğu, almadığı eşya ve bavullar Türk Hava Yollarının Valiz Hizmetleri İdare Müdürlüğü kayıp eşya ambarında 1 sene bekletildikten sonra açılan ilk ihalede müzayedetme ile satıldı.

Aziz Korkmaz, ihale ile satın aldıkları kamyonlar dolusu kutu ve bavulu Avcılar’daki ambarına indirerek tek tek sınıflandırdıkları eşyaları bugün saat 10.00’dan itibaren satışa çıkaracaklarını duyurdu. Marmara Sokağı’ndeki bir iş hanındaki mağazanın önünde başlayan kuyruk, sokağa taştı.

İstanbul Havalimanında unutulan eşyalar için akın ettiler Kuyruğun sonu görünmüyor

2 BUÇUK SAAT EVVELDEN KUYRUĞA GİRDİLER

Mağazanın açılacağı açıklanan saatten 2.5 saat evvel kuyruğu girenler özellikle cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarla ilgilendi. Hakimiyetleri yapılan, yetersizlikleri giderilen aygıtlar ikinci el piyasadan daha ucuza satışa çıkarılırken bunlar için muhakkak yarıyıla kadar garanti de verildiği ifade edildi.

1995ten beri bu işi yapıyorlar... 1500 valiz içinden 44 bin 500 parça eşya çıktı1995'deri beri bu işi yapıyorlar... 1500 bagaj içinden 44 bin 500 parça eşya çıktı!

"3'TE 1 MALİYETİNE SATIYORUZ"

Aziz Korkmaz, bu işi 1995’deri itibaren yaptıklarını, 14 seneden bu yana Avcılar’da faaliyet gösterdiklerini belirtirken, “Bavuldan akla gelebilecek her şey çıkabiliyor. Bunları 3’te 1 maliyetine satıyoruz” dedi.

İstanbul Havalimanında unutulan eşyalar için akın ettiler Kuyruğun sonu görünmüyor

UNUTULAN EŞYA VE BAGAJLAR İHALE YOLU İLE SATILDI

Avrupa havalimanları yolcu rakamı sıralamasında 23,4 milyon yolcusu ile birinci sıraya yerleşen İstanbul Havalimanı’nda unutulan eşya ve bagajlar ihale yolu ile satıldı. İhaleyi kazanarak bin 500 bagajda takribî 40 bin parça buluntu ve 4 bin 500 elektronik eşyanın sahibi olan işletme sahibi Aziz Korkmaz, "Yeni İstanbul Havalimanı’nda ürün spektrumu daha fazla. Üstelik burada ürünler daha iyi saklanıyor. Eşyaların ehemmiyetli kısmı sıfır gibi" dedi. İstanbul’da yaptırılan ve 29 Ekim 2018’de açılan Cumhuriyet tarihinin ehemmiyetli yatırımlarından biri olan İstanbul Havalimanı’nı geçen sene 7 milyon 414 bin 437’si yabancı, 15 milyon 994 bin 695’i yerli toplam 23 milyon 409 bin 132 yolcu kullandı. Yolcuların havalimanında unuttuğu, almadığı eşya ve bavullar Türk Hava Yollarının Valiz Hizmetleri İdare Müdürlüğü kayıp eşya ambarında 1 sene bekletildikten sonra açılan ihalede müzayedetme ile satıldı.

İstanbul Havalimanında unutulan eşyalar için akın ettiler Kuyruğun sonu görünmüyor

: İlginize Sürükleyebilir Çığlıklara kimse aldırmadı: Boynuna ip bağlayıp linç ettiler Yeniden binlerce şahsı dolandırdılar! Markette reyoncuydu Ferrari aldı!Mağazaya akın ettiler! Kuyruğun sonu görünmüyor