İstanbul'da bugün bazı yollar kapalı olacak

İstanbul'da bugün bazı yollar kapalı olacak

Dünyanın en iyi 8 yarı maratonundan biri olarak değerlendirilen N Kolay İstanbul Yarı Maratonu, bugün 16. Defa yapılacak. Maraton sebebiyle İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak.  

İstanbul Megakent Belediyesi tarafından tertip edilen ve bu sene 16. Reelleştirilecek olan N Kolay İstanbul Yarı Maratonu pandemi önlemleri altında koşulacak. Yenikapı'dan başlayacak olan maraton, tarihi yarım adanın gezilmesinin ardından tekerrür başlangıç noktasında son bulacak. 

MARATON NEDENİYLE BİR ÇOK YOL ULAŞIMA KAPATILDI

N Kolay İstanbul Yarı Maratonu için bir çok yol trafiğe kapatıldı. Takımlar tarafından, saat 02.00'da Samatya Güney Yol, Sahil Kennedy Güney Yol, Sirkeci Sultanahmet Ayrımı, Yenikapı İDO arası, Namık Kemal varyant dönüşleri, Yenikapı Aktiflik Alanı'ndan Namık Kemal varyant güneye iletişimi Sahil Kennedy Kuzey Avrasya Tünel Aksaray ayrımları ve Namık Kemal varyant arası kapatıldı.
İstanbul Valiliği, N Kolay İstanbul Yarı Maratonu sebebiyle 4 Nisan'da geçici müddetle trafiğe kapatılacak yolları ve seçenek rotaları duyurmuştu. Bu kapsamda saat 02.00 ile 15.00 arası kapalı olacak yollar kapatıldı.

05.00'DAN İTİBAREN KAPATILAN YOLLAR

Maraton sebebiyle bazı yollar ise saat 05.00 - 15.00 arası kapatılacak. Ayvansaray Sokağı çift güzergahlı olarak, Atatürk Bulvarı'ndan Ragıp Gümüşpala Sokağı ve Abdülezelpaşa Sokağı yönlerine irtibat yolları, Gülhane Parkı sahil alt girişleri, Cankurtaran Ahırkapı Cadde ve Ahırkapı İskele Cadde'tan sahil yönüne dönüş yapılmayacak., Çatladıkapı Aksakal Cadde ve Minik Ayasofya Sokağı'nden sahil yönüne dönüş yapılmayacak., Kumkapı Işıl Cadde, Kumluk Alt Geçidi'nden Kumkapı Alt Geçidi'nden Sahil Kuzey Fatih Belediyesi halı saha çıkışlarından, İskele Alanı Cadde'tan sahil kuzeye akım verilmeyecek., Namık Kemal Sokağı, Sahil Kennedy iletişimi kapatılacak, Gazi Mustafa Kemal Paşa Sokağı iletişimi kapatılacak. Akım varyant üstünden geri döndürülecek., Reşadiye Sokağı çift güzergahlı olarak, Ragıp Gümüşpala Sokağı çift güzergahlı olarak, Abdülezelpaşa Sokağı çift güzergahlı olarak, Kadir Has Sokağı çift güzergahlı olarak, Mürselpaşa Sokağı çift güzergahlı olarak, Galata Köprüsü çift güzergahlı olarak, Ankara Sokağı, Hamidiye kavşaktan Sirkeci yönüne kapatılacak.