İstanbul'da çakar denetimleri! Ceza yağdı... Tam 2 milyon 141 bin TL

İstanbul'da çakar denetimleri! Ceza yağdı... Tam 2 milyon 141 bin TL

İstanbul'da Trafik Sorgulama Şube Müdürlüğü'ne bağlı takımların ocak ayından bu yana yaptığı çakar-siren teftişlerinde kanunsuz çakar kullanan suratlarca vasıtaya ceza kesildi. Yapılan teftişlerde hakimiyet

Trafik Sorgulama Şube Müdürlüğü'ne bağlı takımların, İstanbul'daki kanunsuz çakar ve siren kullanan vasıtalara müteveccih çalışmaları kesintisiz sürerken, ocak ayından bu yana kadar yapılan teftişlerde rekor cezalar uygulandı. Şehir genelinde 01.01.2021-31.08.2021 tarihleri arasında çakar-tepe lambalı ve siren düzenekli vasıtalar üzerine yapılan teftişlerde; toplam bin 599 adet taşıt hakimiyet edilirken, bu vasıtalara yetkisiz çakar-siren düzeneği bulundurmak ve kullanmaktan bin 339'ar liradan toplamda 2 milyon 141 bin 61 lira para cezası uygulandı. Ayrıca bir sene içerisinde üçüncü kes aynı kanunsuz uygulamalara devam ettiği tespit edilen 64 taşıt ise 15 gün vakitle trafikten yasaklandı.

İstanbulda çakar denetimleri Ceza yağdı... Tam 2 milyon 141 bin TL

AĞUSTOSTA 265 VASITAYA TOPLAMDA 354 BİN 835 LİRA CEZA KESİLDİ

Teftişlerini kesintisiz sürdüren takımlar, ağustos ayı içerisinde ise toplam 265 taşıt hakimiyet ederken, bu vasıtalara yeniden yetkisiz çakar-siren düzeneği bulundurmak ve kullanmaktan toplamda 354 bin 835 lira ceza kesildi. Yeniden bir sene içerisinde üçüncü kere aynı kanunsuz uygulamalara devam ettiği tespit edilen 4 taşıt ise 15 gün vakitle trafikten yasaklandı. Trafik Sorgulama Şube Müdürlüğü'ne bağlı takımların önümüzdeki günlerde de teftişlerini sürdüreceği bilindi.