İstanbul'da çatı katında 8 günlük kâbus!

İstanbul'da çatı katında 8 günlük kâbus!

İstanbul'un Maltepe ilçesinde mektep dostu tarafından kaçırılarak bir çatı katında yakalandığını öne süren 14 yaşındaki Elanur A. yaşadıklarını anlattı. Elanur A., 'Sosyal medya üzerinden konuşmaya…

Maltepe Gülensu Mahallesi'nde oturan Elanur A. 14 aynı mektepte öğrenim gören Murat A.17 ile dost oldu. İddiaya göre, telefonu olmadığı için sosyal medya hesabından görüşmeye başlayan Elanur A. bir zaman sonra tehditler almaya başladı. Son olarak 24 Mayıs'ta Murat A. ile mektepte karşılaşan Elanur A. bıçak güçü ile evvel Tuzla'ya götürülürken, daha sonra da Maltepe Zümrütevler'de bir binanın çatı katına getirilerek burada 8 gün süresince güçle yakalandı. Son olarak Murat A.'yı dolaşmak için ikna eden Elanur A. dışarı çıktıktan sonra Murat A.'nın annesi ile karşılaştı. Murat A.'nın ailesinin polisi araması üzerinde genç kız kurtarılarak polis merkezine götürüldü.

Yaşadıklarını anlatan Elanur A. 14, "Telefonum olmadığı için sosyal medya hesabına bana ilave etti. Sosyal medya üzerinden konuşmaya başladık. Konuşmalar sırasında sapıkça iletiler atmaya başlayınca ben dostluğumu sonlandırmak istedim. Ancak beni tehdit etmeye başladı" dedi. Daha sonra mektep çıkışında Murat A.'nın peşine takıldığını belirten Elanur A. "Sırtıma bıçak yasladı. Beni kolumdan tutarak güçle götürmeye başladı. Mahalle suskun olduğu için kimse görmedi beni. Ondan sonra beni Gebze Harem minibüslerine bindirerek Tuzla'ya götürdü" biçiminde konuştu.

"GÜNLERCE ORADA AÇ KALMIŞ"

Elanur A. daha sonra da Murat A.'nın kendisini Zümrütevler'de bir binanın çatı katına götürdüğünü anlattı.

Elanur A., "Burada çatı katında kaldık. Yemek almak için gece dışarı çıkıyordu. Bayat ekmek alıp geliyordu. Tahtanın üzerinde yattım bu vakitte. Battaniye çalıp getirdi. Onun üzerinde yattım. Çatı katı yüksek olduğu için onun takviyeyi ile girip çıkabiliyordum" ifadelerini kullandı. Murat A.'yı eforlukla dışarı çıkmaya ikna ettiğini anlatan Elanur A. Murat A.'nın annesi ile karşılaştıktan sonra polisi aradıklarını ve bu biçimde kurtulduğunu söyledi. Elanur A. polis merkezine gittikten sonra da Murat A. ve ailesi tarafından davacı olmaması için baskı gördüğünü, kendi ailesi geldikten sonra ise davacı olduğunu dile getirdi.İstanbulda çatı katında 8 günlük kâbus
Baba Alimerdan A. ise "Kızım 8 gündür kayıptı, yatamıyordum. Bunun üzerine kızımın iletilerini hakimiyet ettik. Sosyal medyadan bu çocukla konuştuğunu görünce gidip polise davacı olduk. Çocuğumuzu caddelerde aradık bulamadık. Kızımı Zümrütevler'de bir konutta günlerce gizlemişler. Günlerce orada aç kalmış. Bulunduktan sonra da karakolda davacı olmaması için baskı yapmışlar. Ben de, kızım da onları davacıyız" biçiminde konuştu.