İstanbul'da çevirme yapan sahte polisler yakalandı

İstanbul'da çevirme yapan sahte polisler yakalandı

İSTANBUL'da kendilerini polis olarak tanıtarak, kimlik sorma mazeretiyle durdurdukları yabancı tebaalı bireylerin paralarını çalan 2 kuşkulu tutuldu.

İstanbul'da 2 Temmuz Cumartesi gşöhreti polise müracaat eten Ali A.G.A, yolda yürürken yanına gelerek polis olduğunu söyleyen 2 bireyin üstünü aradığını, ardından da cebindeki bin euroyu çaldığını söyleyerek davacı oldu. Vakadan bir gnam sonra Yenibosna'da tekerrür ortaya çıkan kuşkulular, bu kere Ahmet A.A.A.'yı yolda yürürken durdurup güya kimlik hakimiyeti yaptı. Kuşkulular mağdurun üzerinde bulunan 6 bin 200 dolar ve 500 euroyu alarak kaçtı. Libya tebaalı Ahmet A.A.A.'nın polise müracaat etmesiyle soruşturma açıldı.

Asayiş şube müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalarla kimlikleri tespit edilen Farhat A. 65 ile Salim M. 49 tutularak gözaltına alındı. Farhat A.'nın daha evvelden eş 4 kabahat kaydının olduğu tespit edildi. Hırsızlık Ofis Amirliği takımları tarafından operasyonları bitirilerek adliyeye sevk edilen kuşkulular hapsedilerek cezaevine gönderildi.