İstanbul'da feci kaza... Otomobilin arka camından yola fırladı

İstanbul'da feci kaza... Otomobilin arka camından yola fırladı

İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde direksiyon kontrolünü kaybeden araba sürücüsü Emre Ceyhan, evvel kazı kamyonuna çarptı daha sonra da orta refüje çıktı. Kaza yapan arabadaki 1 birey arabanın…

Kaza bugün 17.30’da Arnavutköy’de alana geldi. Arnavutköy-Sultangazi yolunda izleyen Emre Ceyhan idaresindeki 32 DG 330 plakalı araba, Mesut Dindar idaresindeki 34 PS 9835 plakalı kazı kamyonuna arkadan çarptı. Çarpmanın tesiriyle savrulan araba, orta refüje çıkarak durabildi. Bu sırada çarpışmanın şiddeti ile araba içinde bulunan 3 şahıstan biri olan Şükrü Talay, arabanın arka sırçasından yola fırlayarak yaralandı.

Kazayı gören değişik vasıta sürücüleri, arabadan yola fırlayan yaralının dayanağına koştu. Haber verilmesi üzerine Daha Önceki Edirne Sokağı’ndeki kaza yerine sıhhat takımları sevk edildi. Kafasından darbe alan ve yaralanan Şükrü Talay, hadise yerindeki ilk müdahalenin ardından ambulansla Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’ne götürüldü. Araba sürücüsü Emre Ceyhan ve yanındaki değişik dostu ise kazayı hafif sıyrıklarla atlattı.İstanbulda feci kaza... Otomobilin arka camından yola fırladı
"GÖZÜM BİR ANDA KARARDI"

Trafikte seyir halindeyken bir çarpma sesi dinlediğini söyleyen kazı kamyonu sürücüsü Mesut Dündar, "Çarpma sesinden sonra baktım ki hemen solumda bir araba sağa sola vurarak sıçrıyor. Frene basarak durdurdum kamyonu" dedi.

Orta şeritte seyir halindeyken sol şeride geçmek için manevra yaparken bir anda gözünün karardığını söyleyen araba sürücüsü Emre Ceyhan, "Gözüm bir anda karardı, sonra tekerrür kendime geldim. Kamyonun sağ arda çarptım. Gerisini de anımsamıyorum" dedi.

Kaza sonrası Arnavutköy – Sultangazi güzergahında uzun vasıta kuyrukları oluşurken trafikte bazı sürücülerin ise hem vasıta kullanıp hem de ellerindeki telefonlarla kaza yapan vasıtaların videosunu sürüklemeye çalıştı. Kazaya sonrası hurdaya dönen arabanın çekici ile çekilmesinin ardından trafik olağan seyrine döndü.