İstanbul'da gaspçı sevgililerin kötü sonu

İstanbul'da gaspçı sevgililerin kötü sonu

İSTANBUL'da internet üzerinde tanışarak birlikte olmak için buluştuğu erkeklere, sevgilisi Recep K. 30 ile tuzak kurarak gasbeden Özlem Ç. 27 işlemle nezaretine alındı. Kuşkulular tutuklanarak cezaevine

Beyoğlu'nda 29 Mart 2022 tarihinde polise müracaat eten Ş.K. 29 para karşılığı birlikte olmak için uyuştuğu kadın ve sevgilisi tarafından gasbedildiğini söyleyerek şikayetçi oldu. Mağdur Ş.K. poliste verdiği ifadesinde "Para karşılığı birlikte olmak için çağırdığım kadın içeri girdikten bir vakit sonra kapı çaldı. Açtığımda hiç tanımadığım bir kişi 'Sevgilimle ne yapıyorsunuz' diyerek içeri girdi. Elinde bıçak vardı. Beni vurup para ve cep telefonlarımı gasbederek kaçtılar" dedi.

8 Mayıs 2022 tarihinde polise müracaat eten mağdur D.K. de 31 aynı usulle 3 bin 500 lira nakit parası, kol saati ile cep telefonunun gasbedildiğini söyledi. Polis yaptığı tahlilde kuşkuluların, D.K.'nın evinde bulunan kameralar tarafından görüntülendiğini tanımladı. Görüntülerde kuşkulunun elinde bıçakla evin içinde dolaşarak mağdura tehditler savurduğu anlar yer alıyor.

PARAYI AZ BULUNCA İNTERNET BANKACILIĞINDAN Elektronik Fon Transferi YAPTIRMIŞLAR

Bu hadiseden iki gün sonra bu kez Güngören'de ortaya çıkan kuşkulular mağdur M.D. 51'yi darbederek 3 bin lira nakit parasını gasbedip, internet bankacılığını kullanarak 8 bin lira parayı güçle kendi hesaplarına aktardılar.

İstanbulda gaspçı sevgililerin kötü sonu

Gasp Ofis Amirliği dedektifleri kimliklerini tanımlandığı kuşkuluları takibe aldı. Kuşkuluların Esenyurt'ta bir apart otele gittiklerinin tanımlanması üzerine bölgede pusu kuruldu. Bir vakit sonra kuşkululardan Özlem Ç.'nin yanındaki mağdur M.V.56 ile dışarı çıktığı görüldü. Bu sırada Özlem Ç'nin sevgilisi Recep K.'nın elindeki bıçakla onların yanına giderek mağduru gasbetmeye çalıştığı görülünce harekât için düğmeye basıldı. Polis ekiplerinin müdahalesi ile Recep K. ile sevgilisi Özlem Ç. nezaretine alındı. Harekât tehlikesizk kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Gasp Ofis Amirliğine getirilen kuşkulular vakalarla alakalı denetlendi. Kuşkululardan Özlem Ç.'nin internet üzerinden yolladığı fotoğraflarla birlikte olmak için erkekler bulduğu daha sonra sevgilisiyle tasarı yaparak onları gasbettikleri anlaşıldı. Özlem Ç.'nin daha evvelden 16, Recep K.'nın ise 4 suç kaydı olduğu anlaşıldı. Poliste operasyonları bitirilen kuşkulular çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar.