İstanbul’da hırsızlık çetesinin market soygunu kamerada

İstanbul’da hırsızlık çetesinin market soygunu kamerada

Kağıthane’de sabaha karşı çalıntı plakalı kapalı adaleye minibüsle geldikleri marketin kapısını levye ile açarak içeriye giren 8 karakter hırsızlık çetesi, dakikalar içerisinde 30 bin lira kıymetinde

Kağıthane Hamidiye Cendere Sokağı üzerinde geçtiğimiz 25 Aralık Cumartesi günü saat 06.30 sıralarında alana gelen vakada, kapalı adaleye bir minibüsle Mevlüt A.’ya ait bir markete gelen hırsızlar, mağaza kapısını levye ile açarak içerde bulunan 30 bin lira kıymetinde sigarayı dakikalar içerisinde çaldı. Hırsızlık anları ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Hadisenin ardından ihbar üzerine vaka yerine gelen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği takımları, güvenlik kamera görüntülerini analize aldı.

NOKTA ZARAR DETAYINDAN TAŞITI BULUNDU

Kağıthane polisi hırsızların geldiği vasıtanın plakasının çalıntı olduğunu, 34 VH 2910 olan plakanın Bağcılar’dan çalındığını ve vasıtanın sol üst köşesinde 2 adet nokta biçiminde zarar olduğunu belirledi. Buradan yola çıkan takımlar, şehir genelinde vasıta ve modelden toplamda 3 bin adet olduğunu tespit etti. Bunun üzerine Kağıthane Asayiş Büro Amirliği takımları, günlerce vasıtaları türkiye elektrik kurumu türkiye elektrik kurumu araştırarak hırsızlıkta kullanılan vasıtanın hakikat plakasının 34 ESG 304 olduğunu buldu. Vasıta sahibinin de muhtelif kabahatlerden 25 adet kaydı olan Ufuk Can B. 21 olduğunu tespit etti.

İstanbul’da hırsızlık çetesinin market soygunu kamerada
KAĞITHANE POLİSİ 3 BİN AYNI MODEL TAŞITI Türkiye Elektrik Kurumu Türkiye Elektrik Kurumu SORGULADI

Devam edenler çalışmalarda bireyin Pendik’te olduğunu belirleyen Kağıthane Asayiş Büro Amirliği takımları, kmlerce yol giderek kişiyi kıskıvrak tuttu. Birey nezaretine alınırken, Eyüpsultan’taki evinde ise yapılan aramalarda 2 adet inşaat eldiveni ve 2 adet boyunluk ele geçirildi.

GÜVENLİK VAZİFELİSİ BAĞIRARAK DURDURMAYA ÇALIŞTI

Öte yandan bir sitenin güvenlik misyonlusu da, soyguna şahit oldu. Güvenlik vazifelisi, bir yandan kuşkuluları cep telefonuyla görüntülerken, değişik yandan da onları durdurmaya çalıştı. Güvenlik vazifelisi "Durun polis geliyor", "Bırakın çaldıklarınızı hırsızlar" diye bağırarak dakikalarca uğraştı ancak kuşkulular hırsızlığa devam edip daha sonra kaçtı.

İstanbul’da hırsızlık çetesinin market soygunu kamerada
KAĞITHANE POLİSİNİN YAKALADIĞI HIRSIZ TUTUKLANDI

Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği takımları tarafından tutulan ve emniyette ifadesi alınarak adli harekâtı yapılan Ufuk Can B. sevk edildiği adliyede çıkarıldığı duruşmaca “işyerinden hırsızlık” kabahatinden hapsedilerek cezaevine sevk edildi.