İstanbul'da iğrenç tuzak! Kaçıp kafeye sığındı

İstanbul'da iğrenç tuzak! Kaçıp kafeye sığındı

İstanbul'da tiyatro oyuncusu A.Ç. 24 iş bülteni üzerine gittiği adreste cinsel atağa uğradığını iddia etti. Genç kadının şikayeti üzerine E.T. isimli kuşkulu hapsedildi. A.Ç.,'Bana kutulama…

Daha evvel cinsel hamle vakalarına dikkat toplamak emeliyle cadde performansları sergileyen tiyatro oyuncusu A.Ç., pandemiden dolayı atölyesini açamadığı için iş aramaya başladı. Sosyal medyadaki bir gruba iş aradığını yazan A.Ç. ile kendisini emlakçı olarak tanıtan E.T., iletişime geçip, "Büromda telefonlara bakacak birine lüzumum var" dedi. A.Ç. de E.T. ile görüşmek üzere 12 Nisan günü, Sancaktepe'ye gitti. İkili, kaymakamlık binası önünde buluşup, E.T.'nin dükkanına gitti. Yeniden iddiasına göre A.Ç, kendisini öldürmekle tehdit eden E.T.'nin cinsel atağına uğradı.

KAÇIP, KAFEYE SIĞINDI

Fırsatını bulur bulmaz kaçıp, bir kafeye sığınan A.Ç., dayanak istedi. İhbar üzerine gelen polis ekipleri, çok rakamda kabahatten kaydı olduğu tanımlanan E.T.'yi, nezaretine aldı. Kuşkulu, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi.

Üniversitede eğitimini aldığı tiyatroya 7 yaşında başlayan A.Ç., yaşadıklarını anlattı. A.Ç.,"Bana kutulama ve ambalajlama gibi iş bültenleri geldi. Daha sonra 'Bir emlak bürosunda sekreterlik yapabilir misin?' diye ileti aldım. Yol, yemek giderleri karşılanacak, SGK primi yatırılacak denildi. Sancaktepe'ye giderek surat surata görüşmeye karar verdim.12 Nisan'da görüşmeye gittim. Ancak öldürülmeye çalışıldım, tecavüze uğradım, alıkonulmak istendim. Son anda kapının kilitli olmadığını fark ettim. Kaçıp aynı caddede bulunan kafeye koşarak, girdim. Azıcık soğukkanlılaşınca polise haber verdim. Darp için tetkike götürüldüm. Oradan emniyete gittik. Kanıt kaliteyi taşıyacak bir eşyamı verdim. Daha sonra avukat dostum, öldürmeye girişimi kanıtlayabilmek için adli tıpa gidip, iç adaledeki ezikleri tespit ettirmem gerektiğini söyledi. Boğuşma ve itiş kakıştan dolayı omzum, kollarım, bacaklarım, boğazım değdiğiniz zaman sızlıyordu. Ertesi gün, adli tıpa gittim. Tam tetkiklerimi yaptırdım. Bedenimin 10 yerinde darba bağlı adale ezilmeleri tespit edildi. Dişimden tırnaklarıma kadar misal aldırdım. Psikiyatriste müracaat ettim." dedi.

Polisin, E.T ile buluştukları anlara ait güvenlik kamera görüntülerini bulduğunu söyleyen A.Ç., E.T.'nin hırsızlık, isteyerek yaralama, alıkoyma, hakaret, tehdit, yağma, kaliteli yağma, askeri hukuka muhalefet gibi kabahatlerden kaydı olduğunu ifade etti. A.Ç., şöyle konuştu:

"Ben o yerin emlak ofisi yerine sahte bir yer olduğunu bildiğimden bu yana orada başka neler olduğunu düşünüyorum. İlk olmadığımı düşünüyorum sarihçesi. Bayanlar kesinlikle haklarını arz etsinler, adli mercilere müracaat etsinler. Çünkü bunlar, kanıtların yok olmaması bireyin hemen hapsedilmesi ismine çok ehemmiyetli. Hapsedilmeyen insanların o insanlara sonradan gidip, şiddet uyguladığını, öldürdüğünü görüyoruz."

CADDEDEKİ PERFORMANLARIYLA DİKKAT ÇEKİYORDU

A.Ç., bayan ve çocuk istismarına dikkat toplamak için senelerce cadde performansı sergilediğini ancak kendisinin de aynı vaziyetle karşı karşıya kaldığını bildirerek, "Kesinlikle sesimizi çıkaracağız ve yasa yoluyla hak ettikleri cezayı almalarını sağlayabileceğimizi bu davayla göstereceğimizi umuyorum" diye konuştu

A.Ç., psikiyatrist yardımı aldığını ifade ederek, "Makûs sezecek olan netlikle bayanlar değil. Korkacak ve üzülecek karşı taraf olsun. Bayanların korkacağı, kabahatli sezeceği bir şey yok. 'Niçin ben can veriyorum?'; Bunu söyleyen beni fenalaşırken gören, kavrayan bir bayan. Bu erkek-bayan sorunundan ziyade aileye kadar gider. Neticede bu kabahatli çocukları bir anne ve baba yetiştiriyor. İki cinsiyetin ortak yarattığı bir şiddet mevzubahisi" dedi.