İstanbul'da kısıtlama sonrası trafik yoğunluğu!

İstanbul'da kısıtlama sonrası trafik yoğunluğu!

İstanbul'da, yeni tip koronavirüs Kovid-19 önlemleri kapsamında uygulanan caddeye çıkma kısıtlamasının sona ermesi ve sağanak yağışın da tesiriyle haftanın ilk iş günü trafikte yoğunluk yaşanıyor.…

Kentte 2 Nisan Cuma günü 21.00'de başlayan caddeye çıkma kısıtlaması, saat 05.00 haysiyetiyle sona erdi. Gece saatlerinde başlayan sağanak yağış ise kentin bazı bölgelerinde aralıklarla tesirini sürdürüyor.

Yurttaşların haftanın ilk iş gününde kendi taşıtlarını seçim etmesi, trafik kazaları, taşıt arızaları ve yağış sebebiyle kentteki ana yol ve sokaklarda yoğunluk arkasıydı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde Edirne güzergahında trafik yoğunluğu kollanırken, her iki köprünün Ankara güzergahında ise trafik akıcı biçimde sürüyor.

Anadolu Yakası'nda TEM otobanında Sultanbeyli-Çamlıca gişeler arası her iki istikamette de yoğun trafik kollanıyor. Avrupa Yakası'nda TEM otobanında Esenyurt ile Esenler arasında trafik yoğunluğu oluşurken, D-100 kara yolunun bazı bölgelerinde yoğunluk çoğalıyor.

İstanbulda kısıtlama sonrası trafik yoğunluğu

TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜZDE 74'E ULAŞTI

İBB'nin mobil uygulamasına göre, trafik yoğunluğu saat 08.00 haysiyetiyle yüzde 74 olarak ölçüldü.