İstanbul'da lüks restoranın istinat duvarı çöktü!

İstanbul'da lüks restoranın istinat duvarı çöktü!

Beşiktaş Nispetiye Sokağı’nde lüks bir lokantanın istinat duvarı çöktü. Duvarın altında kalan yabancı tebaalı 2 şahıs ağır yaralandı. Yaralılar sağlık kurumuna kaldırıldı.

Olay saat 23.30 sıralarında Nispetiye Sokağı’nde alana geldi. İki arabayla lokantanın önüne gelen 6 bireyin arabalardan indiği sırada istinat duvarı büyük bir hengame ile çöktü. İstinat duvarının altında kalan iki bireyin kurtarılması için yurttaşlar seferber oldu. Devrilen duvarın altından çıkarılan iki şahıs olay yerine gelen sağlık takımları tarafından sağlık kurumuna kaldırıldı. 

ÜRDÜNLÜ DAHA ÖNCEKİ DİPLOMAT HAYATINI KAYBETTİ

Olayın ardından bölgeye çok sayıda, sağlık, polis ve itfaiye takımı sevk edildi. Yurttaşlar tarafından istinat duvarının altında çıkarılan yaralılar olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından sağlık kurumuna kaldırıldı. Ulus’ta bulunan özel bir sağlık kurumuna kaldırılan Ürdünlü daha önceki diplomat Ahmet Salim Subbed yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Sağlık Kurumu’ne kaldırılan yabancı tebaalı Bahaettin Shanableh’in ise gidişatının ağır olduğu bilindi. 

SOMER ŞEF 3 AY EVVEL DEVRALMIŞ!

Olayın ardından polis ve itfaiye takımları, çöken istinat duvarında tahlillerde bulundu. Olayın yaşandığı lokantanın, Somer Şef olarak öğrenilen Somer Sivrioğlu tarafından 3 ay evvel devralındığı bilindi.  

GÖRGÜ ŞAHİDİ YAŞANANLARI ANLATTI

Görgü şahidi Zafer Urtemur olayla alakalı "Bir araba geldi. Otomobilden 5-6 şahıs indi. Otomobilden iner inmez beton blok onların üzerine yıkıldı. İki şahıs altında kaldı. Yurttaşlar olarak kaldırmaya çalıştık ama, bir tanesinin baldırı koptu. Değişiğinin de vaziyeti ağırdı ama, kalp atışı filan zayıfladı. Kalp masajı filan yaptık ama hayata döndüremedik. Bir tanesi can verdi. Toplam 6 bireydiler ama 2 şahıs duvarın altında kaldı. Birinin vaziyeti ağırdı. Biri de zati burada olay yerinde ölüm etti." ifadelerini kullandı.

YIKILAN DUVAR BELEDİYE TAKIMLARI TARAFINDAN KALDIRILDI

Olay yerinde yapılan tahlillerin ardından, devrilen istinat duvarı belediye takımları tarafından kaldırılırken, polis olayla alakalı soruşturma başlattı.