İstanbul'da sahte parfüm operasyonu! 20 bin şişe ele geçirildi

İstanbul'da sahte parfüm operasyonu! 20 bin şişe ele geçirildi

İstanbul'da takımlar yurt dışından getirilen orijinal şişelerin, sahte parfümle doldurularak internet sitelerindeki sanal mağazada satıldığı bilgisini aldı. İşlemde 20 bin şişe sahte parfüm…

Şehir Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Çaba takımları, yurt dışından getirilen orijinal şişelerin, merdiven altı yerlerde parfüm ile doldurularak, paketlendikten sonra internet sitelerindeki sanal mağaza ile portatif satıcılar aracılığıyla pazarlandığı bilgisini aldı.Dünyaca namlı markaların bire bir sahtesini ürettikleri parfümleri orijinal göstermek için sahte flandra ve stok numarası verdikleri tespit edilen kuşkulular M.K. ve C.G.B, Fatih'teki ambarlarında nezaretine alındı.

Bazı markalara ait şişe ve paketlerin kopyası ile paketlendikten sonra sahte flandra basıldığı, barkod denetlemesinde ise lisanslı mahsul olarak görüldüğü tespit edildi. Ambarda bulunan paketlerde toplam 20 bin şişe sahte parfüm ele geçirildi.

Kuşkuluların sorgusunun devam ettiği bilindi.

İstanbulda sahte parfüm operasyonu 20 bin şişe ele geçirildi

SAHTE PARFÜM UYARISI

Jandarma tarafından mevzuyla alakalı yapılan ihtarda, sahte parfümlerin içerisinde renk ve koku için bir hayli kimyevi olduğu belirtildi.

Merdiven altı imalin nasıl yapıldığı, mahsullere nelerin karıştırıldığı muhakkak olmadığından mevzubahisi mahsullerin cilt kanserine varan büyük tahrişlere neden olabileceğine, koklandığında ise zehirleyebileceğine dikkati çekilen ihtarda, TÜBİTAK tarafından cep telefonlarına fiyatsız indirilen Mahsul Takip Sistemi ÜTS uygulamasıyla mahsullerin orijinalliğinin kesinlikle hakimiyet edilmesi ve menşei muhakkak olmayanların netlikle alınmaması gerektiği bildirildi.