İstanbul'da tam kapanmanın ilk gecesinde ceza yağdı! Araçlar tek tek durduruldu

İstanbul'da tam kapanmanın ilk gecesinde ceza yağdı! Araçlar tek tek durduruldu

Bütün kapanmanın ilk gecesinde polis ekipleri İstanbul'un bir hayli noktasında gece süresince teftiş yaptı. Teftişlerde taşıtlar tek tek durdurulurken sürücülerin ve yolcuların izin evrakları…

Dün akşam saat 19.00 itibariyle başlayan ve yurt genelinde uygulanan 17 günlük bütün kapanmanın ilk gecesinde İstanbul'un bir hayli noktasında teftiş noktaları heyetti. Teftişler gece süresince devam etti. Fatih, Bakırköy ve D-100 Karayolu'nda sorgulama yapan polis ekipleri, vasıtaları tek tek durdurarak sürücü ve yolcuların izin evraklarını hakimiyet etti. İzin dokümanı bulunmayanlara zabıt yakalanarak ceza yazıldı.

Bu belge yanınızda olmazsa cezası var... İçişleri Bakanlığından “Görev Belgesi Düzenlenmesi”...Bu doküman yanınızda olmazsa cezası var... İçişleri Bakanlığı'ndan “Görev Dokümansi Tertip Edilmesi”...

İstanbulda tam kapanmanın ilk gecesinde ceza yağdı Araçlar tek tek durduruldu

İZİN DOKÜMANLARINDA YETERSİZLİK OLANLARA PARA CEZASI

Fatih'te, yemek firmasında çalıştığı bilinen bir bireyi durduran polis, izin dokümanlarında yetersizlikler olduğu bahanesiyle zabıt tutarak ceza kesti. Durdurulan sürücü, "İzin evrakımız var, işletmenin verdiği geçerli olmadığı için yeni yasaya göre yenisini çıkarmamız gerekiyormuş. Bu surattan ceza yedim" dedi.

Durdurulan başka bir sürücüye ise çiftçilik ve hayvancılık yaptığını söylemesine karşın izin dokümanlarında yetersizlik olduğu için para cezası uygulandı. Teftişler devam ediyor.

İstanbulda tam kapanmanın ilk gecesinde ceza yağdı Araçlar tek tek durduruldu