İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Sahili denizanaları kapladı

İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Sahili denizanaları kapladı

İstanbul'da Arnavutköy sahilinde yüzeyi istila eden denizanası sıkıntılılığa yol açtı. Geçtiğimiz sene müsilaj tehdidi ile gündeme gelen İstanbul Boğazı'nda ortaya çıkan bu görüntülerin yanı gizeme bir

Arnavutköy Sahili, olta balıkçılarının, yürüyüş yapmak ve deniz havası almak isteyenlerin seçim ettiği noktalar arasında yer alıyor. Bu ehemmiyetli uğrak noktasında son günlerde deniz yüzeyinde çok rakamda denizanası birikti. Denizanalarının yanı gizeme deniz yüzeyindeki poşet, kova, tenis topu gibi çöpler dikkat çekti. Balıkçılar oltalarına çok rakamda denizanası ve çöpün takıldığını dile getirdi.

“ÇÖP PAKETLERİ ZİYNET OLSUN DİYE KONULMAMIŞ"

Arnavutköy Sahili'nde balık yakalayan Fatih Karakuş, “Çok lekeliydi, denizanaları sabah dalga ile karşı tarafa doğru gitti. Basmakalıp lekeli ve pis. Oltamıza poşetler takılıyor. Yapacak bir şey yok, atıyorlar. Bak şurada 2 tane çöp kolisi koymuşlar. Biz oltamıza takılanı çöp kolisine atıyoruz. O çöp paketleri orada ziynet için konulmamış. Bazı şahıslar, 'Biz çöp atmazsak belediye emekçileri ne yapacak?' diyor ve atıyor" dedi.

“OLTAMIZA DENİZANASI TAKILIYOR"

Sahilde balık yakalayan Bülent Vermez, “Denizanaları bizi de etkiliyor, bir de denizde pisliği iyice topluyor. Oltamıza denizanası da çöp de takılıyor. Bazen balık dahi kıskanıyoruz. Çok pis deniz, hor kullanıyoruz. Denize çöp atılmaz da, insanlarımızdan kaynaklanıyor. Burası bizim ulusal mirasımız" diye konuştu.

İstanbulda tedirgin eden görüntü Sahili denizanaları kapladı