İstanbul'da tefeci operasyonu: 5 şüpheli gözaltında

İstanbul'da tefeci operasyonu: 5 şüpheli gözaltında

İstanbul ve Muş'ta 11 kuşkuluya müteveccih tefeci işlemi tertip edildi. İşlemde 5 şahıs nezaretine alınırken adreslere yapılan baskınlarda çeteye ait olduğu tespit edilen materyal ve belge ele…

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Kabahatlerle Çaba Müdürlüğü takımları, bu sabah saat 06.00’da İstanbul ve Muş'ta Muşlu Tefeci Çetesi denilen gruba müteveccih 11 ayrı adrese eş zamanlı harekât tertip edildi. İddiaya göre, Anadolu yakasında faaliyet gösteren ve tefecilik, şahsı hürriyetinden yoksun vazgeçme, silahla tehdit ve yağma gibi kabahatlere karıştığı tanımlanan çeteye müteveccih tertip edilen işlemde 5 şahıs nezaretine alındı.

İstanbulda <strong>tefeci</strong> <strong>operasyon</strong>u: 5 şüpheli gözaltında

ÇOK RAKAMDA MATERYAL VE DÖKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

11 adrese yapılan baskına Özel Harekat polisleri, Siber Şube takımları, ve İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları katıldı. Polis ekiplerince adreslerde yapılan aramalarda çok rakamda çeteye ait olduğu tespit edilen materyal ve belge ele geçirildi. Nezaretine alınan kuşkulular, sıhhat hakimiyetinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Öte yandan, baskın tertip edilen adreslerden birisi Sancaktepe, Fatih Semti, Gazali Cadde’ta bulunan 5 katlı apartmanın 5’inci katta bulunan daireye yapıldı. Özel harekat polislerinin liderliğinde baskın tertip edilen dairede bir şahıs nezaretine alındı.