İşte yeni koronavirüs dalgasından en çok etkilenecek grup

İşte yeni koronavirüs dalgasından en çok etkilenecek grup

Türkiye'de son 24 saatte 261 bin 198 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 161 bireyin testi pozitif çıktı, 60 şahıs yaşamını kaybetti, iyileşenlerin rakamı ise 5 bin 463 oldu. salgında son gidişatı değerlendiren

Prof. Dr. Eksal Kargı, Türkiye'de son günlerde artan hadise rakamlarının Zonguldak'ta da yükselme meylinde olduğunu ifade etti. Günlük hadise rakamlarının bütün kapanma bilgilerine eriştiğini belirten Kargı, koronavirüsle gayrette aşılanmanın en faal gayret olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Kargı, kentte koronavirüse tutulan her 3 şahıstan 2'sinin aşı olmayanlardan oluştuğunu ifade ederek, "Koronavirüs hadise oranları çoğalışı sürüyor. Sıcak havalarla ve basmakalıplaşmayla beraber virüsün bittiği gibi bir likeni oluştu. Ancak virüs tekerrür 'ben buradayım' diyor. Bütün kapanma bilgilerine geri döndük. Delta varyantı olarak adlandırdığımız en son değişinim çok daha bulaşıcı ve çok daha tehlikeli.İşte yeni koronavirüs dalgasından en çok etkilenecek grup
En faal çabaysa aşılanma. Bu yeni dalga, aşı olmayanların gayreti olacak. Delta varyantından en çok aşı olmayanların etkileneceğini düşünüyoruz. Başka Bir Deyişle, yeni dalgadan aşısızlar etkilenecek. Virüsle gayrette aşıdan başka takatimiz yok" diye konuştu.

Kargı, ileriki günlerde virüste yeni bir pik beklediklerini de sözlerine ilave etti.

SALGINDA SON GİDİŞAT

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

Buna göre, Türkiye'de son 24 saatte 261 bin 198 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 161 bireyin testi pozitif çıktı, 60 şahıs yaşamını kaybetti, iyileşenlerin rakamı ise 5 bin 463 oldu.

Sosyal medya hesabından günlük tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bugünkü hadise rakamı 22 bin 161. Aşı olmadan temkinlere uymadan salgından korunmak olası değil. Aşı ve ihtiyatla yine çabaya dönelim." değerlendirmesinde bulundu.

Koronavirüs tablosunda son durumKoronavirüs tablosunda son gidişat

AYDIN VE ESKİŞEHİR'DE EN AZ BİR DOZ AŞI OLANLARIN ORANI YÜZDE 75'İ GEÇTİ

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, en az bir doz Kovid-19 aşısı olanların oranının Aydın ve Eskişehir'de yüzde 75'in, Aksaray ve Şırnak'ta yüzde 55'in üzerine çıktığını bildirdi.

Ayrıca Koca, Kovid-19'la gayrette birinci doz aşısını henüz yaptırmayanların rakamının 21 milyon 901 bin 631'e indiğini açıkladı.

SANATÇILARDAN KOVİD-19'A KARŞI AŞILANMA ÇAĞRISI

Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la gayrette yürütülen aşılama kampanyası kapsamında müzisyen Hayko Cepkin ve oyuncu Şerif Sezer'in yer aldığı kamu spotları hazırlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, "Kolları Sıvıyoruz" sloganıyla yürütülen Kovid-19 aşılama kampanyası kapsamında hazırlanan kamu spotlarını paylaştı.

Kamu spotlarında, Cepkin ve Sezer, yurttaşları aşı olmaya çağırdı.

: İlginize Sürükleyebilir Kavgalara canlı yayında cevap verdi: Türk Hukuk Kurumunun elinde kullanılacak uçak yokOrmanlara lüzumlu veda... Yasaklar kalıcı hale kazanç mı?Son dakika... Son makûs haber İzmir'den geldi