İstinafa başvurdu cezadan yırttı

İstinafa başvurdu cezadan yırttı

ÜZERİNDE iç çamaşırları olan bir kadının karnına yazdığı Arapça yazıyla gündeme gelen sahte öğretmen Burhan Dalğali, din istismarından suçlandığı davada cingözlük yaparak cezadan kurtuldu.

Burhan Dalğali hakkında, terör örgütü PKK’nın güya bir buluşmasında resimleri çıkınca dava açılmıştı. Davaya bakan İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi terör örgütü propagandası yaptığı mazeretiyle geçen nisan ayında Dalğali’ye 10 ay mapus cezası vermişti. Burhan Dalğali ise cezaya itiraz etti. İlk dava sürerken, Dalğali’ye ‘din istismarı’ kabahatinden de Bakırköy Adliyesi’nde dava açıldı. İddiaya göre Burhan Dalğali eşi ile dini nikâhını tazelediği taksici Ebubekir B.’den 3 bin 200 lira istemişti. Bakırköy 23. Ağır Ceza Mahkemesi bu davayı dün karara bağladı.

SABIKASI OLMADIĞINDAN...

Burhan Dalğali’ya toplamda 1 sene 9 ay 15 gün mapus ve 1320 lira adli para cezası verildi. Ancak Dalğali terörden aldığı cezaya itiraz ettiği için karar netleşmemiş ve adli siciline işlenmemişti, bu sebeple sabıkasız görünüyordu. Duruşma sabıkası olmadığı için Dalğali’ye verilen cezada kararın açıklanmasını geri bıraktı.