İtalya'daki helikopter kazasında hayatlarını kaybetmişlerdi... Yalova'da acı tören

İtalya'daki helikopter kazasında hayatlarını kaybetmişlerdi... Yalova'da acı tören

İtalya'daki helikopter kazasında yaşamını kaybeden Eczacıbaşı çalışanları Altuğ Erbil, Arif Cez, İlker Uçak ve Serhat Kenar için Yalova'daki Eczacıbaşı Tüketim Mahsulleri Fabrikası'nda merasim düzenlendi.

İtalya'nın Toskana ile Emilia Romagna bölgeleri arasındaki Apenin Dağları'nda 9 Haziran'da düşen helikopterde hayatını yitiren Eczacıbaşı çalışanları Altuğ Erbil, Arif Cez, İlker Uçak ve Serhat Kenar'ın cenazeleri, gece saatlerinde Türk Hava Yollarının uçağıyla gece saatlerinde Milano'dan İstanbul Havalimanı'na getirildi.

Eczacıbaşı Fabrikalar Direktörü Altuğ Erbil, Yalova Fabrika Müdürü Arif Cez ve Yatırım Projeleri Müdürü İlker Uçak'ın cenazeleri, sabah saatlerinde merasim için Eczacıbaşı Tüketim Mahsulleri'nin Yalova fabrikasına getirildi. Manisa Fabrika Yapım İdareyicisi Serhat Kenar'ın cenazesi ise memleketi Adana'ya sevk edildi. Kenar'ın cenazesi, Adana'da kılınan namazın ardından toprağa verildi. 

İtalyadaki helikopter kazasında hayatlarını kaybetmişlerdi... Yalovada acı tören

Yalova'da tertip edilen merasime, Eczacıbaşı Holding İdare Heyeti Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Holding İdare Heyeti azaları, yaşamını kaybeden çalışanların yakınları ve mesai dostları katıldı. Altuğ Erbil, Arif Cez ve İlker Uçak'ın yakınlarının ayakta durmakta eforluk sürüklediği görüldü.

'ONLARI HİÇ UNUTMAYACAĞIZ'

Merasimde konuşan Bülent Eczacıbaşı, "Altuğ'a, Arif'e, İlker'e ve Serhat'a bugün veda ediyor olmak; bizlere ebedî acı veriyor. Dostlarımızın 4'ü de ideal birer aile babası, misal idareyici, misal çalışma dostuydular. Kuruluşlarına senelerce galibiyet ve özveriyle hizmet ettiler, değer kattılar. Dostlarının sevgisini ve idareyicilerinin takdirini kazandılar. Ne yazık ki; feci bir kaza onları aramızdan ayırdı. Bazen mukadderatın bizi baş başa vazgeçtiği böylesine büyük acılar karşısında ne yazık ki boynumuzu bükmekten başka devamız kalmıyor. Bu çok güç günleri birbirimizden destek alarak aşacağız. Onları hiç unutmayacağız, hep anacağız. Allah'tan rahmet diliyorum. Başta aileleri olmak üzere tüm hoşlananlarına sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.

İtalyadaki helikopter kazasında hayatlarını kaybetmişlerdi... Yalovada acı tören

Merasim Kuran-ı Kerim okunmasının ve helallik alınmasının ardından sona erdi. Altuğ Erbil'in cenazesi, defnedilmek üzere İstanbul'a; Arif Cez'in cenazesi Bursa'ya; İlker Uçak'ın cenazesi ise Kocaeli’ye sevk edildi. 3 şahsın cenazesi, bugün öğle zamanı kılınacak namazın ardından memleketlerinde toprağa verilecek.

 

HELİKOPTER KAZASINDA CAN VEREN KENAR, ADANA'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Manisa Fabrika Yapım İdareyicisi Serhat Kenar’ın cenazesi memleketi Adana'ya getirildi. Havalimanından yakınları tarafından alınan Kenar'ın cenazesi, Ceyhan ilçesine bağlı Mustafabeyli Mahallesi'ndeki babaevine götürülerek helallik alındı. Konutlu ve 2 çocuk babası olduğu bilinen Kenar’ın cenazesi ardından Mustafabeyli Kabirliği’na getirildi. Baba Fahri Kenar, cenaze taşıtında oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Kılınan cenaze namazının ardından Serhat Kenar, gözyaşlarıyla defnedildi.

İtalyadaki helikopter kazasında hayatlarını kaybetmişlerdi... Yalovada acı tören